Eerste lokale matige vorst van het najaar gemeten in Eelde
HOUTEN (ANP) - In het Drentse Eelde zakte de temperatuur zaterdagavond om 21.20 uur naar -5,1 graden en daarmee is de eerste lokale matige vorstdag van het najaar een feit, meldt Weeronline. De laatste keer dat het ergens in het land matig vroor, waarbij de temperatuur minimaal -5,0 graden moet zijn, was op 3 april. In het Gelderse Deelen koelde het toen af naar -6,3 graden.
De eerste matige vorst van het najaar komt vroeger dan normaal. Gemiddeld wordt het pas rond 1 december ergens in het land minimaal -5,0 graden. Vorig jaar gebeurde het later, toen zakte de temperatuur ook in Eelde op de late avond van 10 december onder de -5,0 graden. Uiteindelijk werd hier in de nacht nog -6,6 graden gemeten.
De vroegste datum dat er ergens in het land matige vorst werd waargenomen was 7 oktober 1912. Toen werd het in Winterswijk -5,7 graden. Volgens Weeronline is er nog nooit een winterseizoen geweest waarin het nergens tot matige vorst kwam.
Matige vorst komt volgens het weerbureau in het westen van het land het minst vaak voor. Dat komt door de invloed van relatief warm zeewater. Hierdoor vriest het slechts op twee tot vijf dagen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
3 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
5 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
7 uur geleden