Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste landstitel hockeyers Pinoké na ruime zege bij Bloemendaal

Eerste landstitel hockeyers Pinoké na ruime zege bij Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De hockeymannen van Pinoké hebben voor het eerst de landstitel in de hoofdklasse gewonnen. Het team van trainer Jesse Mahieu was in de tweede wedstrijd veel te sterk voor recordkampioen Bloemendaal: 0-4. De eerste ontmoeting eindigde twee dagen eerder onbeslist (1-1). De emoties kregen na de vierde treffer de overhand bij Mahieu, die langs de lijn al een klein feestje vierde met zijn spelers en stafleden.

Pinoké eindigde in de reguliere competitie als vierde en plaatste zich ternauwernood voor de play-offs. Bloemendaal was op het eigen sportpark 't Kopje liefst zestien duels ongeslagen. Het team van coach Rick Mathijssen won de landstitel de laatste drie keer en in totaal zelfs 22 maal.

Marlon Landbrug zette Pinoké in de laatste seconden voor de rust op voorsprong. Een strafcorner leek in eerste instantie te mislukken, maar in tweede instantie wist Landbrug de bal na een voorzet van Joppe Stappenbelt in het doel te tikken.

Benutte strafcorner

Bloemendaal drong in het derde kwart aan en kwam via Casper van der Veen op gelijke hoogte. Die treffer werd afgekeurd omdat bij de actie daarvoor de bal tegen het lichaam van Roel Bovendeert kwam.

In het vierde kwart liep Pinoké via een benutte strafcorner van Alexander Hendrickx verder weg. De Belg was zaterdag tijdens de eerste ontmoeting ook trefzeker. Bloemendaal moest risico nemen. Landbrug zette Pinoké vanuit een snelle counter op 3-0. Morris de Vilder bepaalde vervolgens de eindstand.

"We winnen van de gedoodverfde kampioen die de vierde titel op rij wilde behalen. Daar hebben we een stokje voor gestoken. Ik ben ontzettend trots", aldus Mahieu tegen de NOS. "Er is zoveel gebeurd de afgelopen tijd. Als je een lange relatie hebt met je spelers, ga je misschien wel eens aan elkaar twijfelen. De jongens zijn elkaar gaan aanspreken en meer van elkaar gaan eisen. Dit doet zoveel met iedereen, het is waanzinnig."

Meer uit Sport

Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

2 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

4 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

8 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

10 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

11 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

11 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

13 uur geleden