Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste lading babymelkpoeder uit Europa in VS gearriveerd

Eerste lading babymelkpoeder uit Europa in VS gearriveerd

INDIANAPOLIS (ANP/RTR/AFP) - Een militair vrachtvliegtuig met een eerste lading babymelkpoeder uit Europa is in de Verenigde Staten aangekomen, heeft het Witte Huis laten weten. Het toestel met aan boord ruim 35.000 kilo melkpoeder landde zondag in Indianapolis in de staat Indiana. De vlucht was vertrokken vanaf de Amerikaanse vliegbasis Ramstein in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

"Er is genoeg melkpoeder aan boord van dat vliegtuig voor ongeveer een half miljoen flesjes", zei een presidentiële adviseur tegen Fox News. Het gaat om zo'n 15 procent van de totale, directe behoefte. Begin volgende week staan nog een aantal vluchten gepland.

Veel ouders in de VS grijpen de laatste tijd mis als ze in de winkel zoeken naar babymelkpoeder. Het tekort is onder meer ontstaan doordat een fabriek is gestopt met de productie en vervolgens verergerd door wereldwijde problemen in de bevoorrading als gevolg van de coronapandemie. Dat heeft gezorgd voor een van de dringendste voedseltekorten in de recente geschiedenis voor Amerikaanse gezinnen. Biden maakte eerder bekend een noodwet in te zetten vanwege de tekorten.

De algemeen directeur van de gesloten Abbott-fabriek in de staat Michigan heeft zondag zijn excuses aangeboden en heeft beloofd het probleem op te lossen. "Het spijt ons voor iedere familie die wij hebben teleurgesteld doordat onze vrijwillige productiestop het nationale tekort verergerd heeft", zei Robert Ford in een column in de Washington Post.

De fabriek gaat in de eerste week van juni weer open, beloofde hij. Daarna duurt het nog zo'n zes tot acht weken voordat het melkpoeder weer in de winkels ligt.

Meer uit Financieel

Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

12 minuten geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

50 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

10 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

12 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

13 uur geleden