Eerste kwartaalwinst streamingdienst Viaplay sinds begin 2024
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft voor het eerst sinds begin 2024 weer een kwartaal met winst afgesloten. Dat volgt uit nieuwe kwartaalcijfers van het Zweedse bedrijf, dat onlangs aankondigde zijn Nederlandse tak voor 142 miljoen euro te verkopen aan Videoland.
Viaplay hield onder de streep 70 miljoen kroon over, omgerekend ruim 6 miljoen euro. Een jaar terug was nog sprake van 49 miljoen kroon verlies. De omzet steeg wel met ruim een kwart. Viaplay heeft eind vorig jaar namelijk de resterende 50 procent van de aandelen in Allente overgenomen van Telenor. Door die overname is Viaplay nu de enige eigenaar van de grote Scandinavische tv-aanbieder.
Het bedrijf wil zich volledig op Noord-Europa gaan richten. Begin deze maand werd bekend dat Viaplay Nederland wordt overgenomen door streamingdienst Videoland, onderdeel van DPG Media. Voor de Nederlandse Viaplay-abonnees verandert er vooralsnog niets bij bijvoorbeeld het kijken van Formule 1. Pas als de overname afgerond is, worden de sportrechten en programmering van Viaplay onderdeel van Videoland. Dat gebeurt waarschijnlijk ergens in de komende maanden.
Topman Jørgen Madsen Lindemann legt uit dat Viaplay in de Scandinavische markten een schaalvoordeel heeft. De verkoop van de Nederlandse tak helpt volgens hem ook de nettoschuld te verlagen en de financiële positie van Viaplay te verbeteren. Zijn bedrijf kampt al langere tijd met een teruglopend aantal abonnees. Dit zijn er in totaal nu nog ruim 4,2 miljoen. In 2024 werd Viaplay nog gered van een mogelijk faillissement door een kapitaalinjectie. Het bedrijf vertrok onder meer al uit Polen om kosten te besparen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
2 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
5 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
9 uur geleden