Eerste kop rolt in Roemenië na diefstal erfgoed uit Drents Museum
BOEKAREST (ANP) - Na de spraakmakende diefstal van kostbaar Roemeens erfgoed uit het Drents Museum in Assen is de directeur van het Roemeense Nationaal Historisch Museum, dat de stukken uitleende, ontslagen. De Roemeense minister van Cultuur, Natalia Intotero, heeft dat bekendgemaakt.
De directeur weigerde op te stappen, aldus de bewindsvrouw. Zij zou van mening zijn dat hij een en ander niet goed heeft aangepakt, melden Roemeense media, waaronder Digi24. Het besluit komt nadat premier Marcel Ciolacu had verklaard dat hij de minister had gevraagd harde maatregelen te nemen om het nationale erfgoed te beschermen na de kunstroof.
Directeur Ernest Oberländer-Târnoveanu liet eerder in een verklaring van het museum weten dat hij de wet niet heeft overtreden. Volgens de regering hadden de archeologische objecten die nu gestolen zijn het land niet zomaar mogen verlaten. Volgens Roemeense media was er geen vergunning.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
3 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.
3 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
4 uur geleden