Eerste kop rolt in Roemenië na diefstal erfgoed uit Drents Museum
BOEKAREST (ANP) - Na de spraakmakende diefstal van kostbaar Roemeens erfgoed uit het Drents Museum in Assen is de directeur van het Roemeense Nationaal Historisch Museum, dat de stukken uitleende, ontslagen. De Roemeense minister van Cultuur, Natalia Intotero, heeft dat bekendgemaakt.
De directeur weigerde op te stappen, aldus de bewindsvrouw. Zij zou van mening zijn dat hij een en ander niet goed heeft aangepakt, melden Roemeense media, waaronder Digi24. Het besluit komt nadat premier Marcel Ciolacu had verklaard dat hij de minister had gevraagd harde maatregelen te nemen om het nationale erfgoed te beschermen na de kunstroof.
Directeur Ernest Oberländer-Târnoveanu liet eerder in een verklaring van het museum weten dat hij de wet niet heeft overtreden. Volgens de regering hadden de archeologische objecten die nu gestolen zijn het land niet zomaar mogen verlaten. Volgens Roemeense media was er geen vergunning.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden