Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste kop rolt in Roemenië na diefstal erfgoed uit Drents Museum

Eerste kop rolt in Roemenië na diefstal erfgoed uit Drents Museum

BOEKAREST (ANP) - Na de spraakmakende diefstal van kostbaar Roemeens erfgoed uit het Drents Museum in Assen is de directeur van het Roemeense Nationaal Historisch Museum, dat de stukken uitleende, ontslagen. De Roemeense minister van Cultuur, Natalia Intotero, heeft dat bekendgemaakt.

De directeur weigerde op te stappen, aldus de bewindsvrouw. Zij zou van mening zijn dat hij een en ander niet goed heeft aangepakt, melden Roemeense media, waaronder Digi24. Het besluit komt nadat premier Marcel Ciolacu had verklaard dat hij de minister had gevraagd harde maatregelen te nemen om het nationale erfgoed te beschermen na de kunstroof.

Directeur Ernest Oberländer-Târnoveanu liet eerder in een verklaring van het museum weten dat hij de wet niet heeft overtreden. Volgens de regering hadden de archeologische objecten die nu gestolen zijn het land niet zomaar mogen verlaten. Volgens Roemeense media was er geen vergunning.

Meer uit Binnenland

Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

1 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

5 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

5 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

6 uur geleden
NS vervoert 200.000 mensen in carnavalsweekend, hekelt rotzooi

UTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.

6 uur geleden
Aantal griepgevallen toegenomen, epidemie houdt aan

BILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.

7 uur geleden
Arnhemmer (31) krijgt 18 jaar celstraf voor moord op ex-vrouw

ARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.

8 uur geleden