Eerste Klassieker in Eredivisie op 24 september in ArenA
ZEIST (ANP) - De eerste topper in het komende seizoen van de Eredivisie is de 'Klassieker' op 24 september. Ajax treft dan landskampioen Feyenoord in de Johan Cruijff Arena (aanvang 14.30 uur). Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB heeft vrijgegeven. PSV tegen Ajax is de tweede topper op 29 oktober (14.30 uur). Feyenoord ontmoet PSV op 3 december (12.15 uur).
De KNVB presenteerde dinsdag al de eerste speelronde. Kampioen Feyenoord begint het nieuwe seizoen in de Eredivisie met een thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard op zondag 13 augustus (14.30 uur). Bekerwinnaar PSV speelt zaterdag 12 augustus in Eindhoven tegen FC Utrecht (16.30 uur). Ook Ajax, de nummer 3 van afgelopen seizoen, begint op 12 augustus tegen Heracles Almelo met een thuiswedstrijd (20.00 uur).
FC Volendam en Vitesse openen het nieuwe seizoen vrijdag 11 augustus om 20.00 uur in Volendam.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geleden