Eerste klanten geknipt in 'bijpunttheater' De Kleine Komedie
AMSTERDAM (ANP) - De eerste reeks 'knipbeurten' in De Kleine Komedie in Amsterdam heeft zich zonder ingrijpen van de gemeente Amsterdam voltrokken. Onder anderen Freek de Jonge en Henry van Loon speelden tijdens cultuurprotest Kapsalon Theater ieder een korte set van ongeveer een kwartiertje terwijl er op het toneel daadwerkelijk druk geknipt werd.
"Er wordt niet gewassen of geföhnd, het is meer een soort bijpunttheater", zei Diederik Ebbinge, de drijvende kracht achter de landelijke protestdag, voor aanvang tegen het publiek. Vervolgens koos hij drie mensen uit die als eersten mochten plaatsnemen op de kappersstoelen op het toneel.
Freek de Jonge beet het spits af. Hij besprak de gebeurtenissen rond The Voice. Jochem Myjer verscheen als laatste op het toneel. Hij verving Sanne Wallis de Vries die vanwege een coronabesmetting thuis in quarantaine is en niet aanwezig kon zijn. Myjer en zijn collega-cabaretier Bert Visscher fungeerden ook als 'beveiligers'. Zij controleerden bij de deur QR-codes en tickets. Actrice Lies Visschedijk was actief als kappersassistent. Ze veegde het haar bijeen en begeleidde de klanten.
In De Kleine Komedie zijn verschillende knipronden. Elk uur begint een nieuwe ronde waarbij maximaal vijftig mensen naar binnen mogen. De laatste ronde is om 16.00 uur.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
10 uur geleden