Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste kermissen sinds corona weer van start

Eerste kermissen sinds corona weer van start

DEN HAAG (ANP) - In Moergestel, Maashees, Beugen en Zevenaar is het dit weekend feest: de kermissen gaan weer van start. Sinds 1 juli mag dat na de versoepeling van de coronamaatregelen weer.

Dicky van Griensven is kermisexploitant in Moergestel. Hij is blij, maar heeft een dubbel gevoel. "Ik heb er veel zin in, vooral omdat het weer de eerste is. Maar het is voorlopig ook de enige. We hadden er dit jaar 29 op de planning staan", vertelt hij. Veel kermissen gaan dit jaar vanwege de coronacrisis niet door. "Ik hoop dat er nog twee bij komen, maar veel meer dan dat zal het waarschijnlijk niet worden."

Ook in Maashees en Beugen, allebei onderdeel van de gemeente Boxmeer, barst het feest dit weekend los. Wethouder Willy Hendriks heeft zich daar samen met kermiscoördinator Antoine Eijkens hard voor ingezet. "Het is niet alleen een leuk evenement, maar ook een plek waar iedereen elkaar weer ziet. Dat is belangrijk, na zo'n lange tijd van binnen zitten", vindt Hendriks.

Natuurlijk wordt er op de kermissen rekening gehouden met de corona-richtlijnen. Zo zijn er markeringen op de grond, staan de attracties iets verder uit elkaar en in Moergestel krijgen jongeren onder de achttien een polsbandje. Die hoeven immers geen afstand van elkaar te houden. Volgens Hendriks moet het, ondanks de belangrijke maatregelen, ook gezellig blijven. "We hopen dat bezoekers hun verantwoordelijkheid nemen, maar we gaan er natuurlijk niet met een meetlintje naast staan."

Meer uit Binnenland

Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

3 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

12 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

13 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

18 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

1 dag geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

1 dag geleden