Eerste kans voor de sprinters in Tour de France
LORIENT (ANP) - Op dag 3 van de Tour de France krijgen de sprinters hun eerste kans op dagsucces. Na twee aankomsten bergop ligt er in Pontivy een vlakke finishlijn, die de sprintersploegen ertoe zal verleiden het peloton in de slotfase gesloten te houden. Dan is het tijd voor de topsprinters onder wie de Australiër Caleb Ewan, de Belg Tim Merlier en de Fransman Arnaud Démare.
Mathieu van der Poel vertrekt kort na 13.00 uur als geletruidrager in Lorient. De Nederlander van Alpecin-Fenix nam zondag de leiding over van de Fransman Julian Alaphilippe na een spectaculaire finale op de Mûr-de-Bretagne. Van der Poel moet in staat worden geacht de gele trui zeker tot woensdag te behouden. Dan staat er een individuele tijdrit over 27 kilometer op het programma. De verschillen in het klassement zijn klein met Alaphilippe op 8 seconden en de Slovenen Prinoz Roglic en Tadej Pogacar enkele tellen daar achter.
De finish van de derde etappe wordt verwacht rond 17.30 uur.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
6 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
12 uur geleden