Eerste kans voor de sprinters in Tour de France
LORIENT (ANP) - Op dag 3 van de Tour de France krijgen de sprinters hun eerste kans op dagsucces. Na twee aankomsten bergop ligt er in Pontivy een vlakke finishlijn, die de sprintersploegen ertoe zal verleiden het peloton in de slotfase gesloten te houden. Dan is het tijd voor de topsprinters onder wie de Australiër Caleb Ewan, de Belg Tim Merlier en de Fransman Arnaud Démare.
Mathieu van der Poel vertrekt kort na 13.00 uur als geletruidrager in Lorient. De Nederlander van Alpecin-Fenix nam zondag de leiding over van de Fransman Julian Alaphilippe na een spectaculaire finale op de Mûr-de-Bretagne. Van der Poel moet in staat worden geacht de gele trui zeker tot woensdag te behouden. Dan staat er een individuele tijdrit over 27 kilometer op het programma. De verschillen in het klassement zijn klein met Alaphilippe op 8 seconden en de Slovenen Prinoz Roglic en Tadej Pogacar enkele tellen daar achter.
De finish van de derde etappe wordt verwacht rond 17.30 uur.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor het tennistoernooi van Cincinnati. De 30-jarige Nederlander zou daar in de eerste ronde tegen Botic van de Zandschulp spelen. Volgens Ziggo Sport heeft Griekspoor te veel last van een buikspierblessure.
32 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Koen de Groot heeft de EK-finale bereikt van de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger tikte in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,71. Daarmee werd hij in de halve finale tweede achter de Italiaan Nicolò Martinenghi (26,62). Simone Cerasuolo uit Italië was in de andere halve finale met 26,23 de snelste. De Groot zwom uiteindelijk de derde tijd.
44 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de EK gekwalificeerd voor de finale van de 100 meter rugslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 59,70.
45 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de EK net naast een medaille gegrepen op de 200 meter schoolslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs zwom de 25-jarige Bodegraafse met 2.22,67 de vierde tijd. De Europese titel ging in 2.19,32 naar de Russin Evgeniia Chikunova, die de Britse Angharad Evans voorbleef.
47 minuten geledenFAFE (ANP/BELGA) - De 19-jarige wielrenner Finlay Tarling van NSN Development Team is vrijdag overleden bij een incident tijdens de Ronde van Portugal. Dat hebben de organisatoren bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma - Lease a Bike heeft per direct Fabio Jakobsen vastgelegd. De 29-jarige Nederlandse sprinter, die onlangs afscheid nam bij Picnic PostNL, heeft een contract getekend tot en met het einde van 2027.
2 uur geledenSTARE JABLONKI (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich op het EK in het Poolse Stare Jablonki overtuigend geplaatst voor de halve finales. Het als tweede geplaatste koppel won in twee sets van Anna en Katerina Pavelková uit Tsjechië: 21-13 21-9.
3 uur geleden