Eerste kandidaat voor opvolging Johnson treedt terug
LONDEN (ANP) - De Britse transportminister Grant Shapps stopt als eerste kandidaat met zijn poging om Boris Johnson op te volgen als leider van de Conservatieve Partij en premier. Hij laat op Twitter weten vanaf nu oud-minister Rishi Sunak van Financiën te steunen.
Sunak heeft volgens Shapps de "competentie en ervaring" om de Britse regering te leiden. Ook vicepremier Dominic Raab steunt de voormalige minister. Bij de start van Sunaks campagne zei Raab over zijn collega dat die "heeft wat nodig is" om het land door moeilijke economische tijden te loodsen.
Sunak is als een van de eerste kandidaten begonnen met zijn verkiezingscampagne. Hij heeft volgens Britse media al steun van genoeg partijgenoten in het parlement om deel te mogen nemen aan de interne verkiezingsstrijd. Onder de negen andere kandidaten die zich hebben gemeld, zijn minister Lizz Truss (Buitenlandse Zaken), oud-minister Sajid Javid (Gezondheid) en oud-minister Jeremy Hunt (Gezondheid en Buitenlandse Zaken).
De kandidaten mogen alleen meedoen aan de eerste stemronde van woensdag als ze dinsdag worden gesteund door minstens twintig parlementariërs. Er worden onder de parlementariërs stemrondes gehouden tot de twee populairste kandidaten overblijven. In die laatste ronde mogen alle partijleden stemmen. Op 5 september wordt bekend wie Johnson opvolgt.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
6 uur geledenLIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.
7 uur geleden