Eerste kandidaat voor opvolging Johnson treedt terug
LONDEN (ANP) - De Britse transportminister Grant Shapps stopt als eerste kandidaat met zijn poging om Boris Johnson op te volgen als leider van de Conservatieve Partij en premier. Hij laat op Twitter weten vanaf nu oud-minister Rishi Sunak van Financiën te steunen.
Sunak heeft volgens Shapps de "competentie en ervaring" om de Britse regering te leiden. Ook vicepremier Dominic Raab steunt de voormalige minister. Bij de start van Sunaks campagne zei Raab over zijn collega dat die "heeft wat nodig is" om het land door moeilijke economische tijden te loodsen.
Sunak is als een van de eerste kandidaten begonnen met zijn verkiezingscampagne. Hij heeft volgens Britse media al steun van genoeg partijgenoten in het parlement om deel te mogen nemen aan de interne verkiezingsstrijd. Onder de negen andere kandidaten die zich hebben gemeld, zijn minister Lizz Truss (Buitenlandse Zaken), oud-minister Sajid Javid (Gezondheid) en oud-minister Jeremy Hunt (Gezondheid en Buitenlandse Zaken).
De kandidaten mogen alleen meedoen aan de eerste stemronde van woensdag als ze dinsdag worden gesteund door minstens twintig parlementariërs. Er worden onder de parlementariërs stemrondes gehouden tot de twee populairste kandidaten overblijven. In die laatste ronde mogen alle partijleden stemmen. Op 5 september wordt bekend wie Johnson opvolgt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris Hadja Lahbib heeft beklemtoond dat Israëlische maatregelen tegen niet-gouvernementele organisaties die actief zijn in de Gazastrook "vitale hulp" aan de belegerde strook zullen blokkeren.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Russische bewering dat Oekraïne drones heeft afgevuurd op de woning van president Vladimir Poetin is een "opzettelijke afleiding" van de vredesinspanningen, schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.
37 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Bijna zestig vrouwelijke parlementsleden in Japan, onder wie premier Sanae Takaichi, hebben een petitie ingediend waarin ze pleiten voor meer toiletten in het parlementsgebouw. Bij de afgelopen verkiezingen is het aantal vrouwelijke politici flink gestegen, maar het aantal toiletten blijft in vergelijking ver achter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken waren bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei. China bevestigt de militaire oefeningen "succesvol te hebben afgerond".
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
6 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
7 uur geleden