Eerste Kamer wil dat spreidingswet wordt behandeld
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer gaat door met de behandeling van de spreidingswet, die moet zorgen voor een eerlijke verdeling van de opvang van asielzoekers over het land. Een voorstel van SGP-senator Diederik van Dijk om de behandeling van de veelbesproken wet uit te stellen tot het aantreden van een nieuw kabinet, kon dinsdag niet op een meerderheid van de Eerste Kamer rekenen.
In totaal wilden 21 senatoren de spreidingswet controversieel verklaren, tegenover 54 senatoren die dat niet wilden. Dat betekent dat de wet dus wordt behandeld. De BBB speelde een belangrijke rol bij dit besluit, want de fractie met zestien senatoren was eerst voor het voorstel van de SGP, maar bleek dinsdag toch van mening veranderd. BBB-senator Ilona Lagas zei voorafgaand aan de stemming dat de BBB-fractie "zeer kritisch" is op de spreidingswet. "Maar controversieel verklaren lost de maatschappelijke impasse niet op", aldus Lagas.
Ook de eenpitters 50PLUS en OPNL stemden tegen het voorstel, van hen was eerder nog niet bekend wat ze zouden doen. De 36 senatoren van GroenLinks-PvdA, CDA, D66, SP, ChristenUnie, Partij voor de Dieren en Volt wilden sowieso al niet dat de wet controversieel verklaard zou worden. De 21 stemmen voor het voorstel kwamen van senatoren van VVD, PVV, SGP, FvD en JA21.
De Tweede Kamer gaf de omstreden spreidingswet op 10 oktober doorgang. De pijn van de wet zit hem veelal in het dwangelement, gemeenten kunnen uiteindelijk worden gedwongen om asielzoekers op te vangen. Het plan voor de eerlijke verdeling van asielzoekers komt uit de koker van de momenteel zieke VVD-staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel). Omdat er constant een nijpend tekort is aan opvangplekken neemt demissionair VVD-staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat de taken van Van der Burg over tot hij is hersteld van een zware voedselvergiftiging.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.
5 dagen geleden