Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer weer wekelijks bijeen

Eerste Kamer weer wekelijks bijeen

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer gaat zijn wekelijkse vergaderingen weer oppikken. Vorige week kwam de senaat al bijeen om de noodmaatregelen goed te keuren die het kabinet treft om de coronacrisis te bestrijden. Dat was de eerste bijeenkomst sinds 10 maart.

De meeste partijen in de senaat vinden dat de Eerste Kamer "de komende tijd niet alleen spoedwetgeving, maar ook weer reguliere wetgeving moet afhandelen", staat in een verklaring. "De Eerste Kamer wil dat het democratische proces zoveel mogelijk doorgang vindt, en neemt daarbij de besluiten van het kabinet en de RIVM-richtlijnen in acht."

Net als in de Tweede Kamer worden ook de komende tijd maatregelen gehandhaafd om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Alleen de plenaire vergaderingen gaan de komende tijd door. Commissievergaderingen worden voorlopig digitaal gehouden, iets wat in de Tweede Kamer ook grotendeels het geval is.

De senaat sluit niet uit ook in de meivakantie door te vergaderen als dat nodig is.

Meer uit Binnenland

Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

52 minuten geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

59 minuten geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

1 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

2 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

3 uur geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

4 uur geleden
Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

5 uur geleden