Eerste Kamer weer wekelijks bijeen
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer gaat zijn wekelijkse vergaderingen weer oppikken. Vorige week kwam de senaat al bijeen om de noodmaatregelen goed te keuren die het kabinet treft om de coronacrisis te bestrijden. Dat was de eerste bijeenkomst sinds 10 maart.
De meeste partijen in de senaat vinden dat de Eerste Kamer "de komende tijd niet alleen spoedwetgeving, maar ook weer reguliere wetgeving moet afhandelen", staat in een verklaring. "De Eerste Kamer wil dat het democratische proces zoveel mogelijk doorgang vindt, en neemt daarbij de besluiten van het kabinet en de RIVM-richtlijnen in acht."
Net als in de Tweede Kamer worden ook de komende tijd maatregelen gehandhaafd om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Alleen de plenaire vergaderingen gaan de komende tijd door. Commissievergaderingen worden voorlopig digitaal gehouden, iets wat in de Tweede Kamer ook grotendeels het geval is.
De senaat sluit niet uit ook in de meivakantie door te vergaderen als dat nodig is.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
5 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
18 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
53 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
2 uur geleden