Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer komt de komende twee weken niet bijeen. Die maatregel moet voorkomen dat het coronavirus om zich heen grijpt in de senaat, die veel leden op leeftijd telt. Ook zal er geen bezoek worden toegelaten en werkt personeel in principe thuis.
De Eerste Kamer heeft de komende twee weken geen heel dringende debatten op de agenda en kan zich uitstel veroorloven, laat voorzitter Jan Anthonie Bruijn weten. Hij houdt "samen met de fractievoorzitters in de gaten" of het nadien weer noodzakelijk en verantwoord is om bijeen te komen.
De senaat komt tot dit besluit nu het kabinet nieuwe maatregelen neemt om de opmars van het virus te stuiten, waaronder het opschorten van bijeenkomsten met meer dan honderd mensen. Er zijn maar 75 senatoren, maar samen met hun medewerkers is die limiet al gauw overschreden, zegt Bruijn.
Dinsdag
De Eerste Kamer vergadert in principe iedere dinsdag. Bij hoge uitzondering komen senatoren ook op maandagavond bijeen, maar daarvan was de komende twee weken sowieso geen sprake.
Bruijn en zijn medewerkers herinneren zich niet dat de Eerste Kamer ooit tot zo'n ingrijpende maatregel heeft moeten overgaan. De senaat lag voor het laatst stil tijdens de Tweede Wereldoorlog, denken zij.
De Eerste Kamervoorzitter benadrukt dat hij de leden op ieder moment alsnog kan bijeenroepen als dat nodig is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
12 uur geleden