Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus

Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer komt de komende twee weken niet bijeen. Die maatregel moet voorkomen dat het coronavirus om zich heen grijpt in de senaat, die veel leden op leeftijd telt. Ook zal er geen bezoek worden toegelaten en werkt personeel in principe thuis.

De Eerste Kamer heeft de komende twee weken geen heel dringende debatten op de agenda en kan zich uitstel veroorloven, laat voorzitter Jan Anthonie Bruijn weten. Hij houdt "samen met de fractievoorzitters in de gaten" of het nadien weer noodzakelijk en verantwoord is om bijeen te komen.

De senaat komt tot dit besluit nu het kabinet nieuwe maatregelen neemt om de opmars van het virus te stuiten, waaronder het opschorten van bijeenkomsten met meer dan honderd mensen. Er zijn maar 75 senatoren, maar samen met hun medewerkers is die limiet al gauw overschreden, zegt Bruijn.

Dinsdag

De Eerste Kamer vergadert in principe iedere dinsdag. Bij hoge uitzondering komen senatoren ook op maandagavond bijeen, maar daarvan was de komende twee weken sowieso geen sprake.

Bruijn en zijn medewerkers herinneren zich niet dat de Eerste Kamer ooit tot zo'n ingrijpende maatregel heeft moeten overgaan. De senaat lag voor het laatst stil tijdens de Tweede Wereldoorlog, denken zij.

De Eerste Kamervoorzitter benadrukt dat hij de leden op ieder moment alsnog kan bijeenroepen als dat nodig is.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

7 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

8 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

9 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

9 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

9 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

11 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

12 uur geleden