Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus

Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer komt de komende twee weken niet bijeen. Die maatregel moet voorkomen dat het coronavirus om zich heen grijpt in de senaat, die veel leden op leeftijd telt. Ook zal er geen bezoek worden toegelaten en werkt personeel in principe thuis.

De Eerste Kamer heeft de komende twee weken geen heel dringende debatten op de agenda en kan zich uitstel veroorloven, laat voorzitter Jan Anthonie Bruijn weten. Hij houdt "samen met de fractievoorzitters in de gaten" of het nadien weer noodzakelijk en verantwoord is om bijeen te komen.

De senaat komt tot dit besluit nu het kabinet nieuwe maatregelen neemt om de opmars van het virus te stuiten, waaronder het opschorten van bijeenkomsten met meer dan honderd mensen. Er zijn maar 75 senatoren, maar samen met hun medewerkers is die limiet al gauw overschreden, zegt Bruijn.

Dinsdag

De Eerste Kamer vergadert in principe iedere dinsdag. Bij hoge uitzondering komen senatoren ook op maandagavond bijeen, maar daarvan was de komende twee weken sowieso geen sprake.

Bruijn en zijn medewerkers herinneren zich niet dat de Eerste Kamer ooit tot zo'n ingrijpende maatregel heeft moeten overgaan. De senaat lag voor het laatst stil tijdens de Tweede Wereldoorlog, denken zij.

De Eerste Kamervoorzitter benadrukt dat hij de leden op ieder moment alsnog kan bijeenroepen als dat nodig is.

Meer uit Politiek

Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

1 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

1 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

2 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

3 uur geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

3 uur geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

5 uur geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

5 uur geleden