Eerste Kamer twee weken dicht om coronavirus
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer komt de komende twee weken niet bijeen. Die maatregel moet voorkomen dat het coronavirus om zich heen grijpt in de senaat, die veel leden op leeftijd telt. Ook zal er geen bezoek worden toegelaten en werkt personeel in principe thuis.
De Eerste Kamer heeft de komende twee weken geen heel dringende debatten op de agenda en kan zich uitstel veroorloven, laat voorzitter Jan Anthonie Bruijn weten. Hij houdt "samen met de fractievoorzitters in de gaten" of het nadien weer noodzakelijk en verantwoord is om bijeen te komen.
De senaat komt tot dit besluit nu het kabinet nieuwe maatregelen neemt om de opmars van het virus te stuiten, waaronder het opschorten van bijeenkomsten met meer dan honderd mensen. Er zijn maar 75 senatoren, maar samen met hun medewerkers is die limiet al gauw overschreden, zegt Bruijn.
Dinsdag
De Eerste Kamer vergadert in principe iedere dinsdag. Bij hoge uitzondering komen senatoren ook op maandagavond bijeen, maar daarvan was de komende twee weken sowieso geen sprake.
Bruijn en zijn medewerkers herinneren zich niet dat de Eerste Kamer ooit tot zo'n ingrijpende maatregel heeft moeten overgaan. De senaat lag voor het laatst stil tijdens de Tweede Wereldoorlog, denken zij.
De Eerste Kamervoorzitter benadrukt dat hij de leden op ieder moment alsnog kan bijeenroepen als dat nodig is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
1 dag geleden