Eerste Kamer stemt in met noodpakket voor stilgevallen economie
DEN HAAG (ANP) - Ook de Eerste Kamer heeft ingestemd met het noodpakket van het kabinet om de ergste klappen van de coronacrisis voor de economie op te vangen. Net als in de Tweede Kamer gaven alle partijen hun zegen aan de maatregelen.
Veel maatregelen zijn al van kracht. Zo konden zzp'ers al eerder een aanvraag doen om hun weggevallen inkomen aan te vullen. Het loket voor bedrijven, die een tegemoetkoming voor hun loonkosten kunnen aanvragen, ging maandag open.
Het noodpakket kost de komende drie maanden naar verwachting 10 tot 20 miljard euro. Minister van Financiën Wopke Hoekstra heeft gezegd verdere maatregelen niet uit te sluiten.
Goedkeuring
Het kabinet hoefde niet te wachten op de goedkeuring door de Tweede en Eerste Kamer. Maar die moeten uiteindelijk wel instemmen en hebben dat nu beide gedaan.
Het was voor het eerst sinds 10 maart dat de Eerste Kamer weer bijeen was om te vergaderen. Net als bij de overburen van de Tweede Kamer zijn er allerlei maatregelen getroffen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Geen bezoekers
Zo wordt elke partij door maar één senator vertegenwoordigd, ook bij de stemmingen. Bezoekers zijn voorlopig niet welkom, met uitzondering van de pers. Het katheder werd na elke spreker schoongemaakt door een van de medewerkers van de senaat.
In de hal naast de zaal was de gang met een touw in tweeën gesplitst, zodat de pers en de politici voldoende afstand bewaren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Dordrecht is woensdag aangehouden die ervan wordt verdacht sinds oktober meerdere hardlopende vrouwen op de billen te hebben geslagen. De jongen heeft toegegeven betrokken te zijn bij de aanrandingen in de omgeving van de Wielwijk in Dordrecht, aldus de politie.
8 uur geleden