Eerste Kamer stemt in met noodpakket voor stilgevallen economie
DEN HAAG (ANP) - Ook de Eerste Kamer heeft ingestemd met het noodpakket van het kabinet om de ergste klappen van de coronacrisis voor de economie op te vangen. Net als in de Tweede Kamer gaven alle partijen hun zegen aan de maatregelen.
Veel maatregelen zijn al van kracht. Zo konden zzp'ers al eerder een aanvraag doen om hun weggevallen inkomen aan te vullen. Het loket voor bedrijven, die een tegemoetkoming voor hun loonkosten kunnen aanvragen, ging maandag open.
Het noodpakket kost de komende drie maanden naar verwachting 10 tot 20 miljard euro. Minister van Financiën Wopke Hoekstra heeft gezegd verdere maatregelen niet uit te sluiten.
Goedkeuring
Het kabinet hoefde niet te wachten op de goedkeuring door de Tweede en Eerste Kamer. Maar die moeten uiteindelijk wel instemmen en hebben dat nu beide gedaan.
Het was voor het eerst sinds 10 maart dat de Eerste Kamer weer bijeen was om te vergaderen. Net als bij de overburen van de Tweede Kamer zijn er allerlei maatregelen getroffen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Geen bezoekers
Zo wordt elke partij door maar één senator vertegenwoordigd, ook bij de stemmingen. Bezoekers zijn voorlopig niet welkom, met uitzondering van de pers. Het katheder werd na elke spreker schoongemaakt door een van de medewerkers van de senaat.
In de hal naast de zaal was de gang met een touw in tweeën gesplitst, zodat de pers en de politici voldoende afstand bewaren.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
2 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
5 uur geleden