Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Kamer overtuigen van asielplannen moet lukken, denkt Faber

Eerste Kamer overtuigen van asielplannen moet lukken, denkt Faber

DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) heeft er vertrouwen in dat ze een meerderheid van de Eerste Kamer kan overtuigen van haar asielplannen. Het baart de bewindsvrouw geen zorgen dat de oppositiepartijen die ze misschien nodig heeft in de senaat zich stoorden aan haar houding bij het debat over haar begroting.

"Ik jaag niemand tegen me in het harnas", zei de minister na het debat op vragen van journalisten. Oppositiepolitici zoals Henri Bontenbal (CDA) ergerden zich aan de afhoudende antwoorden op hun vragen.

De bewindsvrouw zou juist de steun van de zes christendemocraten in de senaat goed kunnen gebruiken. De coalitiepartijen hebben namelijk samen 30 zetels in de Eerste Kamer - NSC heeft er zelfs geen - terwijl ze er 38 nodig hebben voor een meerderheid. Faber zou overigens wel om het CDA heen kunnen, bijvoorbeeld indien JA21, FVD, SGP en 50PLUS haar plannen steunen.

Meer uit Politiek

Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

1 dag geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

1 dag geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

1 dag geleden
Zorgministers bekijken nog wat motie gehandicaptenzorg 'betekent'

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".

1 dag geleden
Van den Brink: tijd nodig om asielproblemen op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink snapt de frustratie van gemeenten als Hardenberg, waar asielzoekerscentra langer moeten openblijven. "We zijn in staat om het op te lossen, maar we hebben tijd nodig", zei de CDA-minister voorafgaand aan de ministerraad.

1 dag geleden
Van Weel: brand synagoge Rotterdam 'ruikt naar antisemitisme'

DEN HAAG (ANP) - De brandstichting afgelopen nacht in een synagoge in Rotterdam "ruikt naar antisemitisme", vindt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid). Onderzoek moet nog uitwijzen wat er precies is gebeurd en wie daarvoor verantwoordelijk is. Maar dat er sprake is van antisemitisch geweld, "die gok durf ik wel te wagen", aldus de VVD-bewindsman bij inloop van de ministerraad.

1 dag geleden
Klaver voelt zich 'bedonderd' door Yeşilgöz over kanon Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.

1 dag geleden