Eerste Kamer overtuigen van asielplannen moet lukken, denkt Faber
DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) heeft er vertrouwen in dat ze een meerderheid van de Eerste Kamer kan overtuigen van haar asielplannen. Het baart de bewindsvrouw geen zorgen dat de oppositiepartijen die ze misschien nodig heeft in de senaat zich stoorden aan haar houding bij het debat over haar begroting.
"Ik jaag niemand tegen me in het harnas", zei de minister na het debat op vragen van journalisten. Oppositiepolitici zoals Henri Bontenbal (CDA) ergerden zich aan de afhoudende antwoorden op hun vragen.
De bewindsvrouw zou juist de steun van de zes christendemocraten in de senaat goed kunnen gebruiken. De coalitiepartijen hebben namelijk samen 30 zetels in de Eerste Kamer - NSC heeft er zelfs geen - terwijl ze er 38 nodig hebben voor een meerderheid. Faber zou overigens wel om het CDA heen kunnen, bijvoorbeeld indien JA21, FVD, SGP en 50PLUS haar plannen steunen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens Forum voor Democratie geen beleid van de partij dat kandidaten die met voorkeursstemmen een raadszetel hebben gekregen, de raad niet in mogen. In een aantal gemeenten werd dat wel gevraagd, waarna kandidaten besloten buiten FVD om de raad in te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het was "zeker nodig" dat defensieminister Dilan Yeşilgöz vorige week naar Cyprus vloog voor een bezoek aan het fregat Zr. Ms. Evertsen, dat in verband met de oorlog in het Midden-Oosten op missie is gestuurd in de Middellandse Zee. Dat zei de VVD-bewindsvrouw voor aanvang van de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
3 dagen geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
3 dagen geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
3 dagen geleden