
Eerste Kamer binnenkort weer bijeen voor behandeling noodpakket
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer wil binnenkort weer plenair bijeenkomen om het noodpakket te behandelen waarmee het kabinet de coronacrisis wil bestrijden. Voorzitter Jan Anthonie Bruijn zal de fractievoorzitters voorstellen "om waar nodig vanaf dinsdag 7 april kort en op aangepaste wijze" te vergaderen en te stemmen over de spoedwetsvoorstellen.
De senatoren kwamen 10 maart voor het laatst bijeen. Met het noodpakket wil het kabinet het bedrijfsleven helpen en banen behouden. Het komend kwartaal trekt het hier tussen de 10 en 20 miljard euro voor uit. Om dit mogelijk te maken moeten de begrotingen van vijf departementen worden aangepast. Ook komt er nog een spoedwetsvoorstel van minister Raymond Knops (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) om digitale besluitvorming in gemeenten en provincies mogelijk te maken.
De Partij voor de Dieren wil af van de sluiting van de Eerste Kamer en vindt dat de senatoren vanaf 7 april weer bijeen moeten komen. Senator Peter Nicolaï heeft andere fracties hiervoor steun gevraagd. "Ik voel mij door de sluiting van ons gebouw en de dreiging dat we ons werk op een lager pitje lijken te moeten voortzetten, in een soort staatsrechtelijke quarantaine gemanoeuvreerd, die naar het oordeel van onze fractie in het geheel niet noodzakelijk en wenselijk is", schrijft hij aan de andere fracties.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben premier Dick Schoof de rug toegekeerd toen hij zijn toespraak hield tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. Ook toen PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma vlak daarna een krans legde draaiden zij zich om. Activist Frank van der Linde had hiertoe opgeroepen, omdat hij vindt dat de dodenherdenking niet gekaapt mag worden "door extreemrechts die medeplichtig is aan de genocide in Gaza".
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de toespraak van premier Dick Schoof tijdens de Nationale Herdenking op de Dam riep iemand vanuit het publiek: "Schande, bloed aan je handen!" Dat hoorde een ANP-verslaggever. Ook daarna werd nog iets geroepen vanuit het publiek. Onduidelijk is wat.
1 dag geledenSINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Binnen enkele uren is meer dan 100.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie toch naar pretpark de Efteling te kunnen laten gaan. Vier crowdfundingacties op GoFundMe hadden even voor 13.45 uur zaterdag samen bijna 104.000 euro ingezameld.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt dat inzamelingsacties om een uitje naar pretpark de Efteling voor jongeren uit een Fries asielzoekerscentrum mogelijk te maken, niet nodig zijn. Verschillende crowdfundingsacties hebben inmiddels bij elkaar tienduizenden euro's opgeleverd. Van een uitje naar de Efteling blijft geen sprake, zegt het COA.
2 dagen geledenSINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Via meerdere crowdfundingacties is al circa 84.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in de Friese plaats Sint Annaparochie alsnog een uitje naar pretpark de Efteling te geven. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) trok een plan daarvoor eerder terug omdat asielminister Marjolein Faber dat een snoepreisje noemde. "Geen sprake van", oordeelde ze op X.
3 dagen geleden