Eerste Kamer binnenkort weer bijeen voor behandeling noodpakket
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer wil binnenkort weer plenair bijeenkomen om het noodpakket te behandelen waarmee het kabinet de coronacrisis wil bestrijden. Voorzitter Jan Anthonie Bruijn zal de fractievoorzitters voorstellen "om waar nodig vanaf dinsdag 7 april kort en op aangepaste wijze" te vergaderen en te stemmen over de spoedwetsvoorstellen.
De senatoren kwamen 10 maart voor het laatst bijeen. Met het noodpakket wil het kabinet het bedrijfsleven helpen en banen behouden. Het komend kwartaal trekt het hier tussen de 10 en 20 miljard euro voor uit. Om dit mogelijk te maken moeten de begrotingen van vijf departementen worden aangepast. Ook komt er nog een spoedwetsvoorstel van minister Raymond Knops (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) om digitale besluitvorming in gemeenten en provincies mogelijk te maken.
De Partij voor de Dieren wil af van de sluiting van de Eerste Kamer en vindt dat de senatoren vanaf 7 april weer bijeen moeten komen. Senator Peter Nicolaï heeft andere fracties hiervoor steun gevraagd. "Ik voel mij door de sluiting van ons gebouw en de dreiging dat we ons werk op een lager pitje lijken te moeten voortzetten, in een soort staatsrechtelijke quarantaine gemanoeuvreerd, die naar het oordeel van onze fractie in het geheel niet noodzakelijk en wenselijk is", schrijft hij aan de andere fracties.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland (PRO) heeft in een Kamerdebat over de sociale zekerheid hard uitgehaald naar de VVD, die volgens hem "dit land gegijzeld houdt met taboes en breekpunten". De liberalen stellen volgens hem "het partijbelang voorop" door vast te houden aan de voorgestelde bezuinigingen, terwijl daar "geen draagvlak" voor is.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
1 dag geleden