
Eerste ingestorte stenen gewelf Notre-Dame hersteld
PARIJS (ANP/DPA) - Ruim 3,5 jaar na de verwoestende brand in de kathedraal Notre-Dame in Parijs is het eerste ingestorte stenen gewelf hersteld, een belangrijke stap naar de geplande heropening in 2024. Vaklieden hebben 14 kubieke meter steen gebruikt voor de reconstructie. Het gewelfde plafond in het noordelijke transept van de iconische kerk was verbrijzeld door instortende delen.
De vroeggotische kathedraal in het hart van de Franse hoofdstad raakte in het voorjaar van 2019 zwaar beschadigd door de brand. In binnen- en buitenland werd geschokt gereageerd. President Emmanuel Macron beloofde destijds dat de wederopbouw binnen vijf jaar zou zijn voltooid, maar er is nog erg veel werk te doen.
De projectleider zegt vastberaden door te gaan met het herstelwerk om 2024 te halen. In dat jaar is Parijs gaststad van de Olympische Spelen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."
1 uur geledenWASHINGTON (AFP) - Er zijn geen tastbare bewijzen dat de van sekshandel verdachte Jeffrey Epstein jonge vrouwen toespeelde aan anderen. Dat antwoordde FBI-directeur Kash Patel dinsdag op vragen van de juridische commissie van de Amerikaanse Senaat. Patel wordt daar gehoord over zijn handelen als FBI-baas in diverse zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas spreekt haar afschuw uit over het grondoffensief dat Israël in Gaza is gestart. Dat offensief "maakt de toch al wanhopige situatie nog erger. Het zal meer dood, meer vernietiging en meer ontheemding betekenen", schrijft zij op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft gezegd dat Hamas "in grote problemen" komt als de militante organisatie gijzelaars inzet als menselijk schild. De Amerikaanse president reageerde op vragen van journalisten over het grondoffensief dat Israël dinsdag is begonnen in Gaza-Stad. "We zullen zien wat er gaat gebeuren", zei Trump, "want ik heb gehoord dat Hamas probeert die aloude truc te gebruiken."
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft in Qatar zijn "sterke steun" aan de veiligheid en soevereiniteit van het land uitgesproken. Zijn bliksembezoek volgt een week na de Israëlische aanval op onderhandelaars van Hamas in Doha.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, ziet een "opeenstapeling van bewijs" voor genocide in Gaza, zei hij tegen journalisten van persbureaus AFP en Reuters. "We zien oorlogsmisdaad op oorlogsmisdaad, misdaden tegen de menselijkheid, en mogelijk zelfs meer", aldus de VN-functionaris.
6 uur geleden