Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste in Israël gestrande Nederlanders aangekomen in Eindhoven

Eerste in Israël gestrande Nederlanders aangekomen in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De eerste groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is woensdagavond met een chartervlucht aangekomen op Vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig met daarin de Nederlanders landde iets na 18.30 uur op de luchthaven. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het gaat om een groep van 96 mensen. Op de vlucht zat ook een tiental mensen uit Finland, Ierland, Litouwen en Polen.

De vlucht vertrok eerder woensdag vanuit Sharm-el-Sheikh. Het ministerie van Buitenlandse Zaken had busvervoer geregeld vanuit Jeruzalem en Tel Aviv naar die Egyptische stad.

De Nederlanders hadden zich bij het ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld voor repatriëring, in verband met het opgelaaide gewelddadige conflict tussen Israël en Iran. Het gaat om Nederlandse reizigers die niet in Israël wonen. Dinsdag is een staakt-het-vuren ingegaan tussen Israël en Iran.

Repatriëring

Hoeveel Nederlanders zich tot nu toe voor repatriëring uit Israël hebben aangemeld, weet de woordvoerder van Buitenlandse Zaken nog niet. De Nederlandse reizigers hadden daar tot woensdagochtend 10.00 uur (Nederlandse tijd) de tijd voor. Dinsdagmiddag hadden zich ruim 150 in Israël gestrande reizigers bij het departement gemeld.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat een tweede en waarschijnlijk laatste repatriëringsvlucht voor later deze week staat gepland, wanneer precies is nog niet bekend. Volgens demissionair minister Caspar Veldkamp werkt zijn departement momenteel hard aan die repatriëring. Hij zegt blij te zijn dat de eerste gestrande Nederlandse reizigers "na een onzekere tijd weer veilig terug zijn".

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

3 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

6 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

10 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

10 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

11 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

11 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

15 uur geleden