Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste ijsbanen in het land geopend

Eerste ijsbanen in het land geopend

DOORN (ANP) - De eerste ijsbanen in het land zijn maandag geopend. Zo wordt er bij de Doornsche IJsclub in Doorn (Utrecht) sinds 08.00 uur volop geschaatst. Volgens een vrijwilliger ligt er een mooie ijsvloer en maken zo'n 150 liefhebbers er hun eerste meters op het ijs. "Veel mensen komen voor hun werk al even schaatsen." Hij hoopt dat de zon voorlopig nog niet doorbreekt, want dan moet de baan weer dicht.

De vrijwilligers van de Doornsche IJsclub troffen zaterdag al voorbereidingen. Zo legden ze kleden in de kantine, zodat mensen daar met schaatsen naar binnen kunnen, en zetten ze dweilmachines klaar. In de nacht van zondag op maandag waren er vrijwilligersteams actief om de ijsbaan klaar te maken.

In het Zuid-Hollandse De Lier ging de schaatsbaan om 09.00 uur open. Volgens voorzitter Wim van der Berg van ijsvereniging Hard Gaat-ie is er sinds 19.00 uur zondagavond gesproeid en ligt er nu een mooie ijsvloer. "Er zijn nu vooral volwassenen, de kinderen zitten op school. Maar ik verwacht vanmiddag grote drukte", zegt hij. Het weer ziet er volgens de voorzitter voorlopig goed uit. "Het is bewolkt dus de zon kan weinig kwaad. Ik heb er vertrouwen in."

De Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) verwacht dat er de komende dagen meer ondergespoten banen open zullen gaan. Volgens manager sportparticipatie Jurre Trouw zijn Doorn en De Lier vaak als een van de eersten geopend. De afgelopen dagen zijn er volop voorbereidingen getroffen bij de 450 bij de KNSB aangesloten ijsverenigingen, zegt Trouw. Zo is het gras gemaaid en zijn de banen bladvrij gemaakt. "Het is nu wachten tot de banen dichtvriezen." De ijsmeesters zijn volgens hem verantwoordelijk voor een veilige ijsvloer. "Zij beoordelen of er kan worden geschaatst."

Meer uit Binnenland

Klimaatdemonstranten XR proberen bij Laagraven A12 te betreden

UTRECHT (ANP) - Klimaatdemonstranten van Extinction Rebellion (XR) proberen zaterdag de A12 te betreden. Dat ziet een ANP-verslaggever. Ter hoogte van Laagraven hebben enkele demonstranten rond 12.45 uur een poging gedaan. Ze voeren actie tegen subsidies voor fossiele brandstoffen. Ook Utrecht for Palestine (U4P) doet mee.

27 minuten geleden
Politie verdedigt inzet geweld tegen zwangere vrouw in Zeist

ZEIST (ANP) - De politie is van mening dat het gebruik van geweld tegen een zwangere vrouw door een agent in een asielzoekerscentrum in Zeist "direct noodzakelijk" was. Dat deelt de politie zaterdagochtend in een schriftelijke verklaring nadat de NOS vragen had gesteld over de kwestie. In de verklaring stelt de politie dat "iedere geweldsinzet via een zorgvuldig proces wordt getoetst".

3 uur geleden
Vrouw (61) overleden bij brand in Sneek

SNEEK (ANP) - Bij een brand in een flat aan de Oude Koemarkt in Sneek zaterdagochtend is een 61-jarige vrouw om het leven gekomen, meldt de politie. De brand brak rond 05.00 uur uit op de vierde verdieping van het pand in de binnenstad.

3 uur geleden
ANWB: bijna helft Nederlanders deze zomer niet op vakantie

DEN HAAG (ANP) - Deze zomer gaat 52 procent van de Nederlanders op vakantie. Dat meldt de ANWB op basis van onderzoek onder ruim 4000 Nederlanders. Twee jaar geleden ging nog 73 procent op reis in juli en augustus, vorig jaar 57 procent. "Er gaan deze zomer nog altijd meer dan 7 miljoen Nederlanders op reis, maar we zien dat de zomervakantie voor het eerst geen vanzelfsprekendheid meer is", aldus een woordvoerder van de ANWB.

5 uur geleden
Fietser zwaargewond in Ambt Delden, automobilist aangehouden

AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

12 uur geleden
Rapport: drones bij Nederlandse bases van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.

12 uur geleden
Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

19 uur geleden