Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste ijsbanen in het land geopend

Eerste ijsbanen in het land geopend

DOORN (ANP) - De eerste ijsbanen in het land zijn maandag geopend. Zo wordt er bij de Doornsche IJsclub in Doorn (Utrecht) sinds 08.00 uur volop geschaatst. Volgens een vrijwilliger ligt er een mooie ijsvloer en maken zo'n 150 liefhebbers er hun eerste meters op het ijs. "Veel mensen komen voor hun werk al even schaatsen." Hij hoopt dat de zon voorlopig nog niet doorbreekt, want dan moet de baan weer dicht.

De vrijwilligers van de Doornsche IJsclub troffen zaterdag al voorbereidingen. Zo legden ze kleden in de kantine, zodat mensen daar met schaatsen naar binnen kunnen, en zetten ze dweilmachines klaar. In de nacht van zondag op maandag waren er vrijwilligersteams actief om de ijsbaan klaar te maken.

In het Zuid-Hollandse De Lier ging de schaatsbaan om 09.00 uur open. Volgens voorzitter Wim van der Berg van ijsvereniging Hard Gaat-ie is er sinds 19.00 uur zondagavond gesproeid en ligt er nu een mooie ijsvloer. "Er zijn nu vooral volwassenen, de kinderen zitten op school. Maar ik verwacht vanmiddag grote drukte", zegt hij. Het weer ziet er volgens de voorzitter voorlopig goed uit. "Het is bewolkt dus de zon kan weinig kwaad. Ik heb er vertrouwen in."

De Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) verwacht dat er de komende dagen meer ondergespoten banen open zullen gaan. Volgens manager sportparticipatie Jurre Trouw zijn Doorn en De Lier vaak als een van de eersten geopend. De afgelopen dagen zijn er volop voorbereidingen getroffen bij de 450 bij de KNSB aangesloten ijsverenigingen, zegt Trouw. Zo is het gras gemaaid en zijn de banen bladvrij gemaakt. "Het is nu wachten tot de banen dichtvriezen." De ijsmeesters zijn volgens hem verantwoordelijk voor een veilige ijsvloer. "Zij beoordelen of er kan worden geschaatst."

Meer uit Binnenland

Flinke schade aan gemeentehuis Opheusden na protest tegen azc

OPHEUSDEN (ANP) - Het gemeentehuis van het Gelderse Opheusden is donderdagavond behoorlijk beschadigd geraakt na een grimmige demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum. Zo werd een slagboom naar de parkeergarage vernield en werd een ruit boven de ingang van het gemeentehuis ingegooid, meldt een woordvoerder van de gemeente Neder-Betuwe.

15 minuten geleden
Meisje (15) verdacht van moord op ouders 90 dagen langer vast

GRONINGEN (ANP) - Het 15-jarige meisje dat in juni haar beide ouders (53) zou hebben vermoord in het Groningse Meerstad blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Groningen bepaald, op de eerste voorbereidende zitting in de rechtbank in Groningen, meldt het Openbaar Ministerie. Vanwege de leeftijd van de verdachte was de zitting achter gesloten deuren.

1 uur geleden
Veertien arrestaties bij grimmig azc-protest Opheusden

OPHEUSDEN (ANP) - In het Gelderse Opheusden zijn donderdagavond veertien mannen aangehouden na een demonstratie tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum, meldt de politie. Hun leeftijden variëren van tieners tot 37-jarigen.

1 uur geleden
OM: stikstofprotest Den Bosch volgens afspraak verlopen

DEN BOSCH (ANP) - Het stikstofprotest van 14 augustus, waarbij tientallen trekkers de snelweg opreden om tegen stikstofplannen te gaan demonstreren bij het provinciehuis in Den Bosch, "is verlopen in overeenstemming met de voorbereiding door de driehoek". Dat meldt het Openbaar Ministerie. Bij het rijden op de snelweg ontstond een file, waarna een ongeluk gebeurde. Daarbij vielen twee doden.

1 uur geleden
Doodsoorzaak arrestant Rotterdam nog niet vastgesteld, meldt OM

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog niet duidelijk waardoor de 51-jarige Alfredo Goeloe uit Rotterdam vorige week is overleden toen agenten hem wilden arresteren. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld, het onderzoek loopt, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
AZ - Hapoel Beër-Sheva aangemerkt als hoogrisicowedstrijd

ALKMAAR (ANP) - De wedstrijd tussen AZ en de Israëlische club Hapoel Beër-Sheva in de Europa League is aangemerkt als een hoogrisicowedstrijd. Dat komt volgens de gemeente Alkmaar vooral door de spanningen rond de oorlog in het Midden-Oosten en niet zozeer door de supporters. Dat schrijft het Alkmaarse college in de beantwoording van schriftelijke vragen van de PvdD en de SP.

1 uur geleden
Burgemeester verlengt sluiting pand Overasselt met twee weken

OVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van Heumen verlengt de sluiting van een woning aan de Honingklaver in het Gelderse dorp Overasselt met twee weken, tot 2 oktober, laat hij vrijdagochtend weten. De burgemeester baseert zich daarbij op informatie van politie en justitie.

2 uur geleden