Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste horde genomen om shutdown overheid VS te voorkomen

Eerste horde genomen om shutdown overheid VS te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - In het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is de eerste horde genomen om een shutdown van de overheid te voorkomen. Het door de Democraten gedomineerde Huis stemde donderdag (221-212) voor het voorstel om de federale regering tot zeker 18 februari te blijven financieren. De Amerikaanse Senaat stemt vrijdag echter nog over het voorstel en het is nog onduidelijk of de shutdown voorkomen kan worden.

In oktober had het Huis van Afgevaardigden goedkeuring gegeven voor een verhoging van het schuldplafond tot 3 december, zonder verlenging dreigde een shutdown. De Amerikaanse regering zit dicht tegen de grens aan van het totale bedrag dat ze mag lenen. Als het plafond niet op tijd wordt opgeschroefd, kan het land niet meer aan alle financiële verplichtingen voldoen. Dan zouden bepaalde overheidsdiensten moeten sluiten.

Meer uit Financieel

Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.

27 minuten geleden
ING: helft nieuwe auto's in 2027 elektrisch door nieuwe regels

AMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.

58 minuten geleden
Chipbedrijven verder omlaag op beurzen Azië, olieprijs stijgt

TOKIO (ANP) - De chipbedrijven op de beurzen in Tokio en Seoul gingen woensdag opnieuw omlaag. De koersdalingen volgden op de aanhoudende verliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Zorgen over een groeiende concurrentie uit China en de hoge koerswaarderingen drukken op de chipaandelen, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
ILT stelt onderhoudstak KLM onder verscherpt toezicht

AMSTELVEEN (ANP) - De onderhoudstak van KLM staat sinds mei onder verscherpt toezicht van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Dat bevestigt KLM na berichtgeving door de Volkskrant. Volgens de maatschappij heeft de toezichthouder gebreken vastgesteld in de wijze waarop bijvoorbeeld verfschades of kleine deukjes bij vliegtuigen worden afgehandeld.

1 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt resultaten chemieconcern Solvay

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische chemieconcern Solvay heeft flink last van de oorlog in het Midden-Oosten, onder meer door de tijdelijke stillegging van een fabriek in Saudi-Arabië. Mede als gevolg hiervan liepen de omzet en de winst van het bedrijf in het afgelopen kwartaal stevig terug.

1 uur geleden
Huiseigenaren willen oplossing voor extra btw auto laden via VvE

AMERSFOORT (ANP) - Eigenaars van elektrische auto's betalen twee keer btw als zij deze opladen via stroom van hun vereniging van eigenaren (VvE). Dit vindt Vereniging Eigen Huis (VEH) niet kunnen en daarom heeft de belangenvereniging staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) gevraagd om een oplossing. VEH denkt dan aan een uitzondering of coulanceregeling, omdat bestaande oplossingen "praktisch niet uitvoerbaar" zijn.

3 uur geleden
Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw hogere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.

10 uur geleden