Eerste hoorzitting verwacht in rechtszaak tegen prins Andrew
NEW YORK (ANP) - In New York wordt maandag de eerste hoorzitting verwacht van de rechtszaak die is aangespannen tegen de Britse prins Andrew. De zoon van koningin Elizabeth wordt aangeklaagd door Virginia Giuffre, die verklaarde op 17-jarige leeftijd te zijn misbruikt door de inmiddels 61-jarige prins. Die heeft de beschuldigingen tegengesproken.
Lokale media schreven vorige maand dat de eerste zitting telefonisch zal plaatsvinden. De rechter in Manhattan wil onder meer bijgepraat worden over de pogingen om Andrew te dagvaarden. Die verliepen moeizaam, kon vorige week worden opgemaakt uit Britse media. De prins had zich naar verluidt verschanst op het koninklijke landgoed Balmoral.
Giuffre zegt dat de prins zich tientallen jaren geleden herhaaldelijk aan haar heeft vergrepen. Andrew zou toen te gast zijn geweest bij de omstreden zakenman Jeffrey Epstein. Die werd in 2019 dood aangetroffen in zijn cel nadat hij was beschuldigd van grootschalig misbruik van minderjarige vrouwen. Uit de lijkschouwing kwam naar voren dat hij zichzelf van het leven had beroofd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International pleit na eigen onderzoek voor het afschaffen van de Amerikaanse vreemdelingenpolitie. "ICE is fundamenteel kapot en kan niet worden gerepareerd", stelt topvrouw Nadia Daar van de Amerikaanse tak van de organisatie in een verklaring.
5 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn honderden mensen de straat opgegaan uit solidariteit met oppositieleider en Nobelprijslaureaat Maria Corina Machado. Die leeft in ballingschap, vanwege aantijgingen van de Venezolaanse regering dat ze zou hebben opgeroepen tot een coup in het land.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - CNN, MS NOW en Politico hebben een federale rechtbank om een spoedzitting gevraagd nadat sommigen van hun journalisten ondanks het besluit van de rechter donderdag geen toegang hadden gekregen tot het Witte Huis.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.
47 minuten geledenMADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.
2 uur geleden