
Eerste homostellen in Thailand getrouwd na inwerkingtreding wet
BANGKOK (ANP/AFP) - In Thailand is donderdag de wet ingegaan die het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht mogelijk maakt. En daar is direct gebruik van gemaakt.
Twee Thaise acteurs trouwden in beige pakken in hoofdstad Bangkok, waar ze bij een kantoor van de burgerlijke stand hun huwelijkscertificaten met roze rand in ontvangst namen. De twee gelukkigen waren de 49-jarige Apiwat "Porsch" Apiwatsayree en de elf jaar jongere Sappanyoo "Arm" Panatkool. Naar verwachting treden donderdag nog honderden koppels in het huwelijk.
Thailand is het eerste land in Zuidoost-Azië en het derde Aziatische land waar het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht is opengesteld. In Taiwan en Nepal is dat al gebeurd. In juni stemde het Thaise parlement voor openstelling en in september werd de wet door koning Rama X geratificeerd.
Nadat Nederland in 2001 het eerste land was waar homoseksuele stellen konden trouwen, hebben meer dan dertig landen over de hele wereld het gelegaliseerd.
Meer uit Buitenland
JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
6 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
15 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
22 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
38 minuten geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
2 uur geleden