Eerste homostellen in Thailand getrouwd na inwerkingtreding wet
BANGKOK (ANP/AFP) - In Thailand is donderdag de wet ingegaan die het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht mogelijk maakt. En daar is direct gebruik van gemaakt.
Twee Thaise acteurs trouwden in beige pakken in hoofdstad Bangkok, waar ze bij een kantoor van de burgerlijke stand hun huwelijkscertificaten met roze rand in ontvangst namen. De twee gelukkigen waren de 49-jarige Apiwat "Porsch" Apiwatsayree en de elf jaar jongere Sappanyoo "Arm" Panatkool. Naar verwachting treden donderdag nog honderden koppels in het huwelijk.
Thailand is het eerste land in Zuidoost-Aziƫ en het derde Aziatische land waar het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht is opengesteld. In Taiwan en Nepal is dat al gebeurd. In juni stemde het Thaise parlement voor openstelling en in september werd de wet door koning Rama X geratificeerd.
Nadat Nederland in 2001 het eerste land was waar homoseksuele stellen konden trouwen, hebben meer dan dertig landen over de hele wereld het gelegaliseerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
8 uur geleden