Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste homostellen in Thailand getrouwd na inwerkingtreding wet

Eerste homostellen in Thailand getrouwd na inwerkingtreding wet

BANGKOK (ANP/AFP) - In Thailand is donderdag de wet ingegaan die het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht mogelijk maakt. En daar is direct gebruik van gemaakt.

Twee Thaise acteurs trouwden in beige pakken in hoofdstad Bangkok, waar ze bij een kantoor van de burgerlijke stand hun huwelijkscertificaten met roze rand in ontvangst namen. De twee gelukkigen waren de 49-jarige Apiwat "Porsch" Apiwatsayree en de elf jaar jongere Sappanyoo "Arm" Panatkool. Naar verwachting treden donderdag nog honderden koppels in het huwelijk.

Thailand is het eerste land in Zuidoost-Azië en het derde Aziatische land waar het huwelijk voor mensen van hetzelfde geslacht is opengesteld. In Taiwan en Nepal is dat al gebeurd. In juni stemde het Thaise parlement voor openstelling en in september werd de wet door koning Rama X geratificeerd.

Nadat Nederland in 2001 het eerste land was waar homoseksuele stellen konden trouwen, hebben meer dan dertig landen over de hele wereld het gelegaliseerd.

Meer uit Buitenland

Spanje meldt grote vooruitgang bij bestrijden natuurbrand kust

BARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.

3 minuten geleden
Israël meldt aanvallen op Hezbollah-locaties in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.

11 minuten geleden
Burgemeester Boedapest krijgt staande ovatie in Europarlement

STRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.

21 minuten geleden
Partij Le Pen meldt inval in hoofdkantoor

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.

1 uur geleden
Turkije blokkeert AI-chatbot Grok om beledigen van Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft woensdag de toegang tot bepaalde inhoud van Grok, de AI-chatbot van socialmediaplatform X, geblokkeerd. Volgens de Turkse autoriteiten genereerde de chatbot reacties waarin president Tayyip Erdogan en de stichter van Turkije Mustafa Kemal Atatürk werden beledigd.

1 uur geleden
Hogesnelheidstreinen rijden weer naar Marseille

MARSEILLE (ANP/BELGA) - Hogesnelheidstreinen kunnen woensdag weer van en naar Marseille rijden. Het treinverkeer was dinsdag stilgelegd vanwege de grote natuurbrand in de buurt van de Zuid-Franse stad. Het lokale treinverkeer is nog ernstig verstoord, meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF.

2 uur geleden
Spaanse premier kondigt maatregelen aan na corruptieschandaal

MADRID (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een reeks maatregelen tegen corruptie aangekondigd. Hij deed dat in het parlement waar hij na onrust over een corruptieaffaire beklemtoonde zelf schone handen te hebben.

2 uur geleden