Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste helft van 2025 was recordzonnig

Eerste helft van 2025 was recordzonnig

HOUTEN (ANP) - De zon heeft de eerste helft van dit jaar gemiddeld over het land een recordaantal uur geschenen, meldt Weeronline. Woensdag is het oude record van 1181 uur, dat stamt uit 2022, gesneuveld.

Tot en met maandag 30 juni komen er nog zonuren bij, zodat het record van zonuren in de eerste zes maanden van 2025 naar verwachting uitkomt op ongeveer 1245 uur. Dat is normaal in de eerste jaarhelft 966 uur. Vooral maart was dit jaar recordzonnig: de zon scheen toen 247 uur, tegen 150 gebruikelijk. Naast het record van meeste aantal zonuren sneuvelde in de eerste helft van 2025 ook het record van meeste zeer zonnige dagen. Dit waren er 48 waarop er minstens 80 procent van de daglichtperiode zonneschijn was. 2022 was houder van het oude record van 43 zeer zonnige dagen.

"Opvallend is dat het deze eeuw heel vaak extreem zonnig is geweest in de eerste helft van het jaar", aldus het weerbureau, dat verklaart dat de vele zonneschijn te maken heeft met een afname van de luchtvervuiling in de afgelopen decennia. Doordat er minder stofdeeltjes in de lucht zitten, vormt zich in de lente minder mist. Ook is er sprake van een warmer klimaat, wat vaker leidt tot stapelwolken in plaats van uitgestrekte wolkenvelden.

Meer uit Binnenland

Website Autoriteit Persoonsgegevens weer bereikbaar na PHP-lek

DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.

1 uur geleden
AIVD-baas waarschuwt voor AI als eigenstandige dreiging

DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.

4 uur geleden
Tussen december en februari vonnis over claim vaccinatieschade

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.

6 uur geleden
Maximale rente van 2,5 procent op studieleningen niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.

6 uur geleden
OM: moeder doodgestoken Nour (14) als enige verantwoordelijk

ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.

7 uur geleden
Politie neemt drie ton illegaal vuurwerk in beslag in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.

8 uur geleden
NCSC: nog geen sprake van succesvol misbruik PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."

10 uur geleden