Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste helft deze week tropisch, daarna onweer en afkoeling

Eerste helft deze week tropisch, daarna onweer en afkoeling

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van deze week wordt het "tropisch zomerweer", aldus Weeronline. Vooral dinsdag en woensdag worden tropische temperaturen gehaald, met uitschieters tot 36 graden in het zuiden. In de loop van woensdag draait de wind en wordt koelere lucht aangevoerd. De weerdienst verwacht dat dit gepaard gaat met (onweers)buien. Vanaf donderdag is het met temperaturen tussen 21 en 26 graden een stuk frisser.

Behalve de temperatuur is ook de luchtvochtigheid hoog, waardoor het benauwd kan aanvoelen. Daarbij schijnt de zon de komende dagen met zonkracht 8, iets wat niet vaak gebeurt in ons land. Bij deze zonkracht kan een onbeschermde huid binnen 10 tot 15 minuten verbranden. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur is de zon het krachtigst. Mogelijk wordt de nacht van dinsdag op woensdag een tropennacht. Dat is het geval als de minimumtemperatuur niet lager is dan 20 graden.

Volgens Weeronline komt het deze week vrijwel zeker tot een regionale hittegolf. Daarvoor moet het ergens in Nederland vijf dagen op rij minstens 25 graden zijn, waarvan drie dagen minstens 30 graden. Of er ook landelijk een hittegolf komt "is nog de vraag". Daarvoor moeten deze temperaturen op het hoofdstation van het KNMI in De Bilt gehaald worden. Of dat gaat lukken, hangt af van de temperatuur op maandag.

Vanaf maandag is in heel Nederland het Nationaal Hitteplan actief, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zondag na overleg met het KNMI. Daarmee waarschuwt het RIVM organisaties, mantelzorgers en mensen in de zorg voor de aanhoudende hitte, zodat zij passende maatregelen kunnen nemen. Het hitteplan is vanaf zondag al actief voor de provincies Limburg en Noord-Brabant.

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

1 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

1 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

2 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

3 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

3 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

3 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

3 uur geleden