Eerste hattrick Haaland voor Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetballers hebben de uitschakeling in de play-offs voor het EK verwerkt met een overwinning op Roemenië in de Nations League: 4-0. Erling Haaland, de spits van Borussia Dortmund, tekende in Oslo voor een hattrick. Tussendoor nam Alexander Sørloth, oud-spits van FC Groningen, de tweede treffer van Noorwegen voor zijn rekening.
De ploeg van bondscoach Lars Lagerbäck verloor donderdag in Oslo na verlenging met 2-1 van Servië. De Noren ontbreken daardoor volgend jaar op het uitgestelde EK.
Tegen Roemenië, in divisie B van de Nations League, wist de Scandinavische ploeg de teleurstelling van zich af te spelen, met dank vooral aan Haaland. De 20-jarige spits tekende voor zijn eerste hattrick in dienst van de nationale ploeg. Jonas Svensson en Fredrik Midtsjø van AZ mochten beiden invallen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
20 uur geleden