Eerste hattrick Haaland voor Noorwegen
OSLO (ANP) - De Noorse voetballers hebben de uitschakeling in de play-offs voor het EK verwerkt met een overwinning op Roemenië in de Nations League: 4-0. Erling Haaland, de spits van Borussia Dortmund, tekende in Oslo voor een hattrick. Tussendoor nam Alexander Sørloth, oud-spits van FC Groningen, de tweede treffer van Noorwegen voor zijn rekening.
De ploeg van bondscoach Lars Lagerbäck verloor donderdag in Oslo na verlenging met 2-1 van Servië. De Noren ontbreken daardoor volgend jaar op het uitgestelde EK.
Tegen Roemenië, in divisie B van de Nations League, wist de Scandinavische ploeg de teleurstelling van zich af te spelen, met dank vooral aan Haaland. De 20-jarige spits tekende voor zijn eerste hattrick in dienst van de nationale ploeg. Jonas Svensson en Fredrik Midtsjø van AZ mochten beiden invallen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
2 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
6 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
9 uur geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
9 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
11 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
13 uur geleden