Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Eerste groep Nederlanders nu snel terug uit Marokko'

'Eerste groep Nederlanders nu snel terug uit Marokko'

DEN HAAG (ANP) - De eerste groep Nederlanders die sinds de uitbraak van het coronavirus vastzitten in Marokko, komt snel naar huis. Maar het ministerie van Buitenlandse Zaken kan een bericht van de Volkskrant dat zondag een eerste repatriëringsvlucht staat ingepland niet bevestigen. "We zijn bezig de urgente gevallen op korte termijn naar Nederland te halen. In dat proces komen we stap voor stap tot een oplossing. Het heeft onze volle aandacht", aldus een woordvoerder.

In Marokko zitten nog ongeveer 3000 Nederlanders vast, meer dan in welk ander land dan ook. Ze kunnen niet weg door de strenge afgrendeling waarvoor Marokko heeft gekozen om het coronavirus te beteugelen. Het kabinet probeert al weken tevergeefs voor elkaar te krijgen dat de Nederlanders terug mogen. Dat lukte tot dusver alleen in een handvol schrijnende gevallen.

Onder de meest urgente gevallen vallen mensen die snel terug moeten om medische redenen of die sociaal in de knel dreigen te komen, aldus de woordvoerder.

De Volkskrant weet dat zondag de eerste vlucht vanuit Casablanca gaat omdat de krant een e-mail in bezit heeft. Dat is een mail van Bijzondere Bijstand Buitenland, de alarmcentrale van Buitenlandse Zaken voor gestrande reizigers.

Meer uit Binnenland

Onderzoekers ontdekken nieuwe ster rond beroemde ster Betelgeuze

DEN HAAG (ANP) - Astronomen hebben overtuigend bewijs gevonden dat Betelgeuze, een van de bekendste sterren aan de nachthemel, niet alleen is. Dat blijkt uit een onderzoeksartikel in vakblad Astronomy & Astrophysics. Een team van onderzoekers maakte een opname van een partner-ster, die ze Betelgeuze B noemen. De hoofdonderzoeker noemt het "de afsluiting van een zoektocht die een eeuw heeft geduurd."

3 minuten geleden
Vakantiegangers claimen nog niet massaal schade om natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben de eerste schademeldingen binnen van vakantiegangers die zijn getroffen door de grote natuurbranden in Spanje en Frankrijk, maar dit zijn er nog niet veel. Mensen bellen tot nu toe vooral om informatie in te winnen over hun reis- en annuleringsverzekering als zij niet meer naar hun bestemming willen of voortijdig willen vertrekken. Dat melden verzekeraars NN, Interpolis en ANWB.

58 minuten geleden
OM: onderzoek naar oud-advocaat Taghi nog niet afgerond

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftien maanden na de aanhouding van advocaat Vito Shukrula is het strafrechtelijk onderzoek naar hem nog niet afgerond, meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Voor de strafzaak tegen de voormalige advocaat van Ridouan Taghi is nog geen datum bekend.

1 uur geleden
Duits OM: man in Almelo aangehouden na dood Nederlander in hotel

ALMELO/REES (ANP) - In Almelo is een man aangehouden in verband met mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 35-jarige Nederlander in een hotelkamer in het Duitse Rees. Dat bevestigt het Duitse Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Overleden persoon gevonden in Den Haag, verdachten aangehouden

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is dinsdagochtend om 08.00 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie. Er zijn drie verdachten aangehouden, maar het is nog niet bekend of er sprake is van een misdrijf, zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
Lichaamsresten Texel zijn van twee Afghaanse vluchtelingen

TEXEL (ANP) - De menselijke resten die drie jaar geleden op het strand van Texel zijn aangetroffen zijn van twee Afghaanse vluchtelingen van 20 en 27 jaar oud. Dat heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. De politie vermoedt dat de mannen op weg waren van Frankrijk naar Engeland.

2 uur geleden
Man in brandende rolstoel Utrecht ernstig verbrand

UTRECHT (ANP) - De 69-jarige man die half april in zijn rolstoel in Utrecht in brand werd gestoken, liep daarbij over 20 procent van zijn lichaam derdegraads brandwonden op. Dat bleek dinsdag tijdens een eerste voorbereidende zitting tegen twee verdachten in de rechtbank in Utrecht. Er was daardoor sprake van "levensgevaar", zei de rechtbank. Die sprak van een "heftige en trieste zaak".

2 uur geleden