Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste grandslamtitel rolstoeltennisser Vink op Roland Garros

Eerste grandslamtitel rolstoeltennisser Vink op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft op Roland Garros zijn eerste grandslamtitel veroverd. De 19-jarige Helmonder versloeg in de finale bij de quads Limburger Sam Schröder in twee sets: 6-4 7-6 (8). Vink en Schröder wonnen vrijdag samen al de dubbeltitel op het gravel in Parijs. Dat deed het Nederlandse duo vorig jaar ook op de Paralympische Spelen van Tokio.

De finale van het enkelspel moest zaterdag aan het begin van de tiebreak worden stilgelegd vanwege de regen en werd zondagochtend afgemaakt. Dat gold ook de dubbelfinale bij de vrouwen, die eveneens Nederlands succes opleverde. Diede de Groot, die zaterdag op het gravel in Parijs al haar veertiende grandslamtitel in het enkelspel veroverde, won met Aniek van Koot in de finale van de Japanse Yui Kamiji en Kgothatso Montjane uit Zuid-Afrika via een matchtiebreak: 7-6 (5) 1-6 10-8.

De 25-jarige De Groot had Kamiji in de finale van het enkelspel op het Court Philippe-Chatrier in twee sets geklopt (6-4 6-1). De Nederlandse rolstoeltennisster verloor in februari vorig jaar voor het laatst een wedstrijd. Haar zege in de finale op Roland Garros betekende haar vijftigste overwinning op rij. De Groot won vorig jaar alle grandslamtoernooien en ook behaalde ze in Tokio de paralympische titel, waarmee ze de zogenoemde golden grand slam voltooide.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

2 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

4 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

5 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

5 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

5 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

8 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

11 uur geleden