Eerste grandslamtitel rolstoeltennisser Vink op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft op Roland Garros zijn eerste grandslamtitel veroverd. De 19-jarige Helmonder versloeg in de finale bij de quads Limburger Sam Schröder in twee sets: 6-4 7-6 (8). Vink en Schröder wonnen vrijdag samen al de dubbeltitel op het gravel in Parijs. Dat deed het Nederlandse duo vorig jaar ook op de Paralympische Spelen van Tokio.
De finale van het enkelspel moest zaterdag aan het begin van de tiebreak worden stilgelegd vanwege de regen en werd zondagochtend afgemaakt. Dat gold ook de dubbelfinale bij de vrouwen, die eveneens Nederlands succes opleverde. Diede de Groot, die zaterdag op het gravel in Parijs al haar veertiende grandslamtitel in het enkelspel veroverde, won met Aniek van Koot in de finale van de Japanse Yui Kamiji en Kgothatso Montjane uit Zuid-Afrika via een matchtiebreak: 7-6 (5) 1-6 10-8.
De 25-jarige De Groot had Kamiji in de finale van het enkelspel op het Court Philippe-Chatrier in twee sets geklopt (6-4 6-1). De Nederlandse rolstoeltennisster verloor in februari vorig jaar voor het laatst een wedstrijd. Haar zege in de finale op Roland Garros betekende haar vijftigste overwinning op rij. De Groot won vorig jaar alle grandslamtoernooien en ook behaalde ze in Tokio de paralympische titel, waarmee ze de zogenoemde golden grand slam voltooide.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden