Eerste grandslamtitel rolstoeltennisser Vink op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft op Roland Garros zijn eerste grandslamtitel veroverd. De 19-jarige Helmonder versloeg in de finale bij de quads Limburger Sam Schröder in twee sets: 6-4 7-6 (8). Vink en Schröder wonnen vrijdag samen al de dubbeltitel op het gravel in Parijs. Dat deed het Nederlandse duo vorig jaar ook op de Paralympische Spelen van Tokio.
De finale van het enkelspel moest zaterdag aan het begin van de tiebreak worden stilgelegd vanwege de regen en werd zondagochtend afgemaakt. Dat gold ook de dubbelfinale bij de vrouwen, die eveneens Nederlands succes opleverde. Diede de Groot, die zaterdag op het gravel in Parijs al haar veertiende grandslamtitel in het enkelspel veroverde, won met Aniek van Koot in de finale van de Japanse Yui Kamiji en Kgothatso Montjane uit Zuid-Afrika via een matchtiebreak: 7-6 (5) 1-6 10-8.
De 25-jarige De Groot had Kamiji in de finale van het enkelspel op het Court Philippe-Chatrier in twee sets geklopt (6-4 6-1). De Nederlandse rolstoeltennisster verloor in februari vorig jaar voor het laatst een wedstrijd. Haar zege in de finale op Roland Garros betekende haar vijftigste overwinning op rij. De Groot won vorig jaar alle grandslamtoernooien en ook behaalde ze in Tokio de paralympische titel, waarmee ze de zogenoemde golden grand slam voltooide.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
48 minuten geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
22 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
23 uur geleden