Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste graanexport uit Oekraïne als voedselhulp naar Afrika

Eerste graanexport uit Oekraïne als voedselhulp naar Afrika

KIEV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft een eerste lading graan als voedselhulp voor Afrika over de Zwarte Zee kunnen exporteren sinds de Russische aanval. Het schip met 23.000 ton tarwe voor Ethiopië vertrok uit Pivdennyi bij Odessa. Binnenkort kunnen nog zeker twee tot drie schepen vertrekken die door de Verenigde Naties zijn gecharterd om hulp te bieden, is de verwachting van de autoriteiten.

Eerder mochten al commerciële graanschepen uit Oekraïne vertrekken na bemiddeling door Turkije en de VN. Rusland had voor die tijd alle havens in Oekraïense handen geblokkeerd. Oekraïne verwacht de komende maand 3 miljoen ton graan te kunnen exporteren uit zijn havens, en hoopt op maandelijks 4 miljoen daarna.

Meer uit Buitenland

Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

48 minuten geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

50 minuten geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

1 uur geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

3 uur geleden
Griekse jongeren en docenten demonstreren voor beter onderwijs

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.

4 uur geleden
Activisten: 90 vrijwilligers opgepakt bij Palestijnse olijfoogst

BETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.

5 uur geleden
Noord-Korea zegt propaganda-luidsprekers snel weer aan te zetten

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.

6 uur geleden