Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gijzelaars vrijgekomen na bestand Hamas-Israël

Eerste gijzelaars vrijgekomen na bestand Hamas-Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de eerste gijzelaars vrijgelaten na een bestand met Israël, meldt de Palestijnse beweging. Het gaat om drie Israëlische vrouwen. Zij zijn in de Palestijnse Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis, dat ze naar de Israëlische strijdkrachten bracht. Zij zaten bijna vijfhonderd dagen gevangen.

Volgens een lijst van Hamas gaat het om de burgers Romi Gonen (24), Emily Damari (28) en de 31-jarige Doron Shtanbar Khair (Steinbrecher). De komende zeven dagen zullen nog eens vier levende gijzelaars worden overgedragen.

In totaal moeten 33 ontvoerden in de eerste fase van de wapenstilstand vrijkomen. De gijzelaars worden geruild tegen ongeveer 2000 Palestijnse gevangenen. Voor de nu vrijgekomen vrouwen laat Israël ongeveer negentig Palestijnse gevangenen, voornamelijk vrouwen en minderjarigen, op een later tijdstip vrij uit Israëlische gevangenissen.

Dubbele nationaliteit

Alle gijzelaars waren ontvoerd tijdens het bloedbad op 7 oktober 2023 in Israël. Gijzelaars worden in de regel naar een ziekenhuis gebracht voor controle. Daar ontmoeten ze ook hun families.

Damari, een van de drie gijzelaars die vrijkwam, heeft ook de Britse nationaliteit. Steinbrecher is ook Roemeens. Beiden werden uit hun woningen in een kibboets meegenomen. Gonen werd ontvoerd op het Supernova muziekfestival. Ze raakte daarbij gewond.

Meer uit Buitenland

Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

4 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

13 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

15 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

15 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

17 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

17 uur geleden