Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gijzelaars vrijgekomen na bestand Hamas-Israël

Eerste gijzelaars vrijgekomen na bestand Hamas-Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de eerste gijzelaars vrijgelaten na een bestand met Israël, meldt de Palestijnse beweging. Het gaat om drie Israëlische vrouwen. Zij zijn in de Palestijnse Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis, dat ze naar de Israëlische strijdkrachten bracht. Zij zaten bijna vijfhonderd dagen gevangen.

Volgens een lijst van Hamas gaat het om de burgers Romi Gonen (24), Emily Damari (28) en de 31-jarige Doron Shtanbar Khair (Steinbrecher). De komende zeven dagen zullen nog eens vier levende gijzelaars worden overgedragen.

In totaal moeten 33 ontvoerden in de eerste fase van de wapenstilstand vrijkomen. De gijzelaars worden geruild tegen ongeveer 2000 Palestijnse gevangenen. Voor de nu vrijgekomen vrouwen laat Israël ongeveer negentig Palestijnse gevangenen, voornamelijk vrouwen en minderjarigen, op een later tijdstip vrij uit Israëlische gevangenissen.

Dubbele nationaliteit

Alle gijzelaars waren ontvoerd tijdens het bloedbad op 7 oktober 2023 in Israël. Gijzelaars worden in de regel naar een ziekenhuis gebracht voor controle. Daar ontmoeten ze ook hun families.

Damari, een van de drie gijzelaars die vrijkwam, heeft ook de Britse nationaliteit. Steinbrecher is ook Roemeens. Beiden werden uit hun woningen in een kibboets meegenomen. Gonen werd ontvoerd op het Supernova muziekfestival. Ze raakte daarbij gewond.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

4 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

5 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

7 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

8 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

9 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

9 uur geleden