Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gevangenentransport voor Marengo-proces op weg uit Vught

Eerste gevangenentransport voor Marengo-proces op weg uit Vught

VUGHT (ANP) - Uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught is maandagochtend het eerste gedetineerdentransport van de ochtend vertrokken. Al voor 06.00 uur vertrok een Range Rover. In de buurt van de gerechtsbunker in Amsterdam, waar maandagochtend het grote strafproces Marengo begint, stelden zich iets later al zichtbaar politieauto's op. Voor 07.00 uur arriveerde bij de gerechtsbunker het eerste transport en om 07.15 uur arriveerde het tweede transport onder het geloei van sirenes.

Het 'monsterproces' Marengo gaat maandag na drie jaar voorbereiding inhoudelijk van start. Zeventien verdachten worden vervoerd naar de zwaar bewaakte gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Rond het gebouw bevindt zich meer politie dan gebruikelijk. De straten naar de extra beveiligde rechtbank zijn aan beide kanten afgezet met hekken. De omgeving is niet toegankelijk voor gewoon autoverkeer.

De hoofdverdachte in deze megamoordzaak is Ridouan Taghi. Hij is gedetineerd in Vught Na zijn arrestatie in Dubai en overbrenging naar Nederland, in december 2019, heeft Taghi (43) zich op tussentijdse zittingen in het proces nog niet laten zien. Maandag verschijnt hij naar verwachting wel in de zittingszaal.

De beveiligingsmaatregelen rondom het strafproces zijn de grootste ooit, zegt een teamchef van het Bijzonder Ondersteuningsteam (BOT) tegen NU.nl. Het BOT is verantwoordelijk voor het vervoer van de verdachten naar de beveiligde rechtbank in Amsterdam en weer terug.

Meer uit Binnenland

Meer bouwen leidt niet tot lagere huizenprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Meer nieuwbouw leidt op korte termijn niet tot lagere huizenprijzen, zegt ABN AMRO in een speciale editie van zijn woningmarktmonitor in aanloop naar de verkiezingen. Ook de afbouw van de hypotheekrenteaftrek, mits dit geleidelijk gebeurt, zal volgens de bank waarschijnlijk niet leiden tot dalende huizenprijzen.

2 uur geleden
Van Weel ziet vrouwen in Saudi-Arabië snel omschakeling maken

RIYAD (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) is onder de indruk van de veranderingen in Saudi-Arabië. Met name vrouwen ziet hij snel de omschakeling maken, zegt hij tijdens een bezoek aan het conservatieve koninkrijk.

5 uur geleden
Bontenbal miste bij SGP en CU 'profetische stem' richting Israël

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal kan "ook vanuit de bijbel" niet begrijpen dat de SGP en ook de ChristenUnie niet kritischer zijn geweest over het geweld van Israël in Gaza. Dat zei hij in een verkiezingsdebat tussen de christelijke partijen van het Nederlands Dagblad.

5 uur geleden
Schoof sluit vrijdag in Londen aan bij overleg over Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof gaat vrijdag naar Londen om te praten over steun voor Oekraïne, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst. Bij de bijeenkomst die wordt georganiseerd door premier Keir Starmer is ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aanwezig. Het gaat om een overleg van de zogenoemde Coalition of the Willing, een groep bereidwillige landen.

6 uur geleden
GL-PvdA tegen D66 en VVD: wees duidelijk over slot basispakket

UTRECHT (ANP) - D66 en de VVD moeten duidelijk zijn over het al dan niet "bevriezen" van het basispakket van de zorgverzekering, vindt Tweede Kamerlid Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA). De twee partijen gaven door aan het Centraal Planbureau (CPB) om geen nieuwe behandelingen toe te laten tot het basispakket, maar zij komen daar nu op terug.

6 uur geleden
Geen garantie dat zieke kinderen uit Gaza terug mogen

RIYAD (ANP) - Er is "geen garantie" dat de zieke of gewonde kinderen die uit Gaza naar Nederland komen op korte termijn weer terug kunnen, aldus demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD). Israël laat dat tot dusver niet toe.

6 uur geleden
Renovatie Prinsenhof Delft kost 9 miljoen meer dan eerder begroot

DELFT (ANP) - De kosten voor de renovatie van Museum Prinsenhof in Delft vallen 9 miljoen euro hoger uit dan eerder begroot. Dat komt onder meer doordat bouwmaterialen en energie duurder zijn geworden en door "schaarste aan gespecialiseerd vakmanschap", meldt de gemeente.

7 uur geleden