Eerste gevangenenruil Oekraïne en Rusland sinds vliegtuigcrash
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben voor het eerst weer gevangenen uitgeruild sinds het neerstorten van een transportvliegtuig vorige week in Rusland. Het toestel is volgens Rusland door Oekraïne neergehaald, terwijl er Oekraïense krijgsgevangenen aan boord zouden zijn geweest.
Het Russische ministerie van Defensie zegt dat beide landen 195 militairen hebben teruggekregen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het over 207 vrijgelaten Oekraïners. "We herinneren ons elke Oekraïner in gevangenschap. Zowel strijders als burgers. We moeten ze allemaal thuisbrengen. We werken eraan", verklaart Zelensky op sociale media.
Oekraïne en Rusland hebben sinds het uitbreken van de oorlog in februari 2022 meermaals gevangenen uitgeruild. Na de vliegtuigcrash van 24 januari ontstond onzekerheid over het wel of niet doorgaan van toekomstige deals. De 64 Oekraïners die volgens Rusland in het neergeschoten vliegtuig zaten, zouden onderweg zijn geweest naar een gevangenenruil. Kyiv heeft zijn betrokkenheid bij de crash niet bevestigd of ontkend.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
30 seconden geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
4 uur geleden