Eerste gevangenenruil Oekraïne en Rusland sinds vliegtuigcrash
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben voor het eerst weer gevangenen uitgeruild sinds het neerstorten van een transportvliegtuig vorige week in Rusland. Het toestel is volgens Rusland door Oekraïne neergehaald, terwijl er Oekraïense krijgsgevangenen aan boord zouden zijn geweest.
Het Russische ministerie van Defensie zegt dat beide landen 195 militairen hebben teruggekregen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het over 207 vrijgelaten Oekraïners. "We herinneren ons elke Oekraïner in gevangenschap. Zowel strijders als burgers. We moeten ze allemaal thuisbrengen. We werken eraan", verklaart Zelensky op sociale media.
Oekraïne en Rusland hebben sinds het uitbreken van de oorlog in februari 2022 meermaals gevangenen uitgeruild. Na de vliegtuigcrash van 24 januari ontstond onzekerheid over het wel of niet doorgaan van toekomstige deals. De 64 Oekraïners die volgens Rusland in het neergeschoten vliegtuig zaten, zouden onderweg zijn geweest naar een gevangenenruil. Kyiv heeft zijn betrokkenheid bij de crash niet bevestigd of ontkend.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
9 uur geleden