Eerste gevangenenruil Oekraïne en Rusland sinds vliegtuigcrash
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben voor het eerst weer gevangenen uitgeruild sinds het neerstorten van een transportvliegtuig vorige week in Rusland. Het toestel is volgens Rusland door Oekraïne neergehaald, terwijl er Oekraïense krijgsgevangenen aan boord zouden zijn geweest.
Het Russische ministerie van Defensie zegt dat beide landen 195 militairen hebben teruggekregen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het over 207 vrijgelaten Oekraïners. "We herinneren ons elke Oekraïner in gevangenschap. Zowel strijders als burgers. We moeten ze allemaal thuisbrengen. We werken eraan", verklaart Zelensky op sociale media.
Oekraïne en Rusland hebben sinds het uitbreken van de oorlog in februari 2022 meermaals gevangenen uitgeruild. Na de vliegtuigcrash van 24 januari ontstond onzekerheid over het wel of niet doorgaan van toekomstige deals. De 64 Oekraïners die volgens Rusland in het neergeschoten vliegtuig zaten, zouden onderweg zijn geweest naar een gevangenenruil. Kyiv heeft zijn betrokkenheid bij de crash niet bevestigd of ontkend.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
6 uur geleden