Eerste gevangenenruil Oekraïne en Rusland sinds vliegtuigcrash
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben voor het eerst weer gevangenen uitgeruild sinds het neerstorten van een transportvliegtuig vorige week in Rusland. Het toestel is volgens Rusland door Oekraïne neergehaald, terwijl er Oekraïense krijgsgevangenen aan boord zouden zijn geweest.
Het Russische ministerie van Defensie zegt dat beide landen 195 militairen hebben teruggekregen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het over 207 vrijgelaten Oekraïners. "We herinneren ons elke Oekraïner in gevangenschap. Zowel strijders als burgers. We moeten ze allemaal thuisbrengen. We werken eraan", verklaart Zelensky op sociale media.
Oekraïne en Rusland hebben sinds het uitbreken van de oorlog in februari 2022 meermaals gevangenen uitgeruild. Na de vliegtuigcrash van 24 januari ontstond onzekerheid over het wel of niet doorgaan van toekomstige deals. De 64 Oekraïners die volgens Rusland in het neergeschoten vliegtuig zaten, zouden onderweg zijn geweest naar een gevangenenruil. Kyiv heeft zijn betrokkenheid bij de crash niet bevestigd of ontkend.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
10 uur geleden