Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gevallen 'Indiase coronavariant' vastgesteld in Frankrijk

Eerste gevallen 'Indiase coronavariant' vastgesteld in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn de eerste gevallen vastgesteld van de B.1.617-variant van het coronavirus, die in India momenteel voor torenhoge besmettingsaantallen en dodentallen zorgt. Die aankondiging kwam donderdagavond laat van het Franse ministerie van Volksgezondheid.

Het eerste geval, dat donderdag is vastgesteld, betreft een vrouw uit zuidwest-Frankrijk die onlangs naar India was gereisd, meldde het ministerie. Ook de andere twee besmette personen, uit het zuidoosten van Frankrijk, waren recentelijk in India.

India breekt de afgelopen weken het ene grimmige coronarecord na het andere. Honderdduizenden nieuwe besmettingen en zo'n tweeduizend geregistreerde coronadoden per dag zijn er inmiddels nauwelijks meer een uitzondering. De ziekenhuizen in het land zijn zwaar overbelast en kampen met grote tekorten.

Meerdere Europese landen, waaronder sinds maandag ook Nederland, proberen de 'Indiase variant' buiten de deur te houden middels een vliegverbod.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden bij brand in politiehoofdkwartier Egypte

ISMAILIA (ANP) - Bij een grote brand in een politiehoofdkwartier in de Egyptische stad Ismailia zijn naar schatting rond de veertig gewonden gevallen. Het pand van het 'Directoraat Veiligheid' lijkt volkomen uitgebrand afgaande op beelden gemaakt bij het nablussen. De oorzaak van de brand die bijna 2,5 uur duurde, is niet bekend.

13 minuten geleden
Buitenlandministers EU komen voor het eerst bijeen in Kyiv

KYIV (ANP) - De buitenlandministers van de EU-landen komen maandagochtend bijeen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Met dat novum willen ze tonen dat Oekraïne op de Europese Unie kan blijven rekenen. "Samen laten we zien dat we vierkant achter Oekraïne staan", twittert minister Hanke Bruins Slot.

25 minuten geleden
Indonesië neemt na jaren vertraging hogesnelheidstrein in gebruik

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Indonesië heeft voor het eerst een hogesnelheidslijn in gebruik genomen. Reizigers kunnen in 45 minuten van hoofdstad Jakarta naar de stad Bandung rijden in een trein met een topsnelheid van 350 kilometer per uur. Die reis van 140 kilometer nam voorheen ongeveer drie uur in beslag over het spoor.

42 minuten geleden
Jonge activiste Butler opvolger overleden senator Democraten

SACRAMENTO (ANP) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft aangekondigd dat hij maandag de 44-jarige Laphonza Butler voordraagt om de op 90-jarige leeftijd overleden Democratische senator Dianne Feinstein op te volgen. Zij was de oudste senator. De linkse zwarte vrouwenrechtenactiviste is ook adviseur geweest van de huidige vicepresident Kamala Harris. Ze heeft niet eerder een openbare functie bekleed.

1 uur geleden
Doden en gewonden na instorten kerk Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - In de Mexicaanse stad Ciudad Madero zijn zondag zeker negen mensen om het leven gekomen toen het dak van een kerk instortte tijdens de mis. Ook raakten volgens de autoriteiten zeker veertig mensen gewond. Reddingswerkers zoeken met honden en graafmachines in het puin van de kerk naar overlevenden. Dertig mensen worden vermist, zei een woordvoerder van het ministerie voor Veiligheid van de staat Tamaulipas.

3 uur geleden
Trump bevestigt dat hij de opening van zijn proces bijwoont

NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump woont maandag in New York de opening van zijn proces bij. "Ik ga morgen naar de rechtbank om voor mijn naam en reputatie te vechten", schreef hij zondagavond laat op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Daarmee bevestigde hij geruchten in Amerikaanse media.

3 uur geleden
NAVO vergoot aanwezigheid in Kosovo met 600 Britse militairen

BRUSSEL/LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer 600 Britse soldaten zullen worden ingezet in Kosovo, meldt de NAVO. Ze zijn afkomstig van een reservetroepenmacht die het Verenigd Koninkrijk beschikbaar stelt aan KFOR, de strijdmacht die de NAVO in Kosovo inzet om het hoofd te bieden aan de gespannen situatie in de regio. In het noorden van Kosovo vielen zondag zwaarbewapende Serviërs de Kosovaarse politie aan, waarbij een agent omkwam.

10 uur geleden