Eerste gevallen coronavirus in Hongarije
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft woensdag de eerste gevallen van het coronavirus bevestigd. Het gaat om twee Iraanse studenten die in Hongarije studeren, zei premier Viktor Orbán.
De twee studenten zijn in een ziekenhuis opgenomen vanwege de infectie, aldus Orbán in een video op zijn Facebook-pagina. "Ze hebben nog geen symptomen, maar het feit van de infectie is bevestigd."
Iran is een van de landen die het zwaarst getroffen zijn door het coronavirus buiten China, waar de epidemie is ontstaan.
Geïsoleerd
De studenten waren naar huis gereisd voor het Iraanse nieuwjaar en terug in Hongarije meldde een van hen zich voor een gezondheidscheck om er zeker van te zijn dat hij niet besmet was.
De vrouw van een van de studenten en de vriendin van de andere zijn geïsoleerd, zei Janos Slavik, het hoofd van het nationale instituut voor besmettelijke ziekten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
8 uur geleden