Eerste gevallen coronavirus in Hongarije
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft woensdag de eerste gevallen van het coronavirus bevestigd. Het gaat om twee Iraanse studenten die in Hongarije studeren, zei premier Viktor Orbán.
De twee studenten zijn in een ziekenhuis opgenomen vanwege de infectie, aldus Orbán in een video op zijn Facebook-pagina. "Ze hebben nog geen symptomen, maar het feit van de infectie is bevestigd."
Iran is een van de landen die het zwaarst getroffen zijn door het coronavirus buiten China, waar de epidemie is ontstaan.
Geïsoleerd
De studenten waren naar huis gereisd voor het Iraanse nieuwjaar en terug in Hongarije meldde een van hen zich voor een gezondheidscheck om er zeker van te zijn dat hij niet besmet was.
De vrouw van een van de studenten en de vriendin van de andere zijn geïsoleerd, zei Janos Slavik, het hoofd van het nationale instituut voor besmettelijke ziekten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
16 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
17 uur geleden