Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gevaccineerde wereldwijd roept anderen op tot inenting

Eerste gevaccineerde wereldwijd roept anderen op tot inenting

LONDEN (ANP) - De Britse vrouw (91) die een jaar geleden als eerste persoon wereldwijd een volledig getest coronavaccin kreeg, roept anderen op zich te laten inenten. "Doe het gewoon", aldus Margaret Keenan in een video ter gelegenheid van het jubileum.

De vrouw omschrijft de toediening van het Pfizer/BioNTech-middel op 8 december 2020 als "het beste wat ooit is gebeurd". "Het was geweldig. Ik kan het nu niet geloven, wat er toen gebeurde. Ik ben zo blij dat ik de prik heb gekregen." De grootmoeder, die volgende week haar 92e verjaardag viert, heeft inmiddels ook haar boostershot gehad.

In de video benadrukt Keenan dat het vaccin sterfgevallen kan voorkomen. "Het zal jouw leven en die van jouw vrienden en familie redden". Ook richtte ze zich tot de mensen die er nog over nadenken of ze een coronavaccin willen. "Denk er niet over na. Ga gewoon en laat het doen. Doe het gewoon. Het duurt niet lang om jezelf te laten vaccineren."

Sinds de eerste vaccinatie zijn in het Verenigd Koninkrijk bijna 120 miljoen doses coronavaccin toegediend. Van de bevolking vanaf 12 jaar heeft 88,9 procent een eerste prik gehad en is 81 procent volledig ingeënt. Daarnaast heeft 36,4 procent een booster gehad. De aanvullende prikken worden in het VK gegeven aan kwetsbaren en 40-plussers.

Meer uit Buitenland

Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

2 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

3 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

6 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

7 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

7 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

7 uur geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

7 uur geleden