Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste gesprek op hoog niveau VS en Rusland sinds invasie Oekraïne

Eerste gesprek op hoog niveau VS en Rusland sinds invasie Oekraïne

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan heeft gebeld met generaal Nikolaj Patroesjev, secretaris van de Russische veiligheidsraad. Het is de eerste keer dat de landen elkaar op dit hoge niveau spreken sinds de Russische invasie van Oekraïne.

Sullivan heeft volgens het Witte Huis onder meer gezegd dat Rusland met nieuwe sancties te maken zal krijgen en Oekraïne meer Amerikaanse hulp zal ontvangen. Ook zei hij tegen Patroesjev dat de aanvallen op Oekraïense steden en dorpen moeten stoppen als Moskou serieus is over diplomatie.

Delegaties van de Russische en Oekraïense regering zijn bezig met onderhandelingen over de oorlog. Patroesjev wil dat de Verenigde Staten Oekraïne aanmoedigt een diplomatieke oplossing te vinden in het conflict, verklaart de Russische veiligheidsraad. Die meldt ook dat het gesprek plaatsvond op initiatief van Washington.

Meer uit Buitenland

Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

31 minuten geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

1 uur geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

4 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

8 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

8 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

9 uur geleden