Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Frans Hals-tentoonstelling Rijksmuseum open voor publiek

Eerste Frans Hals-tentoonstelling Rijksmuseum open voor publiek

AMSTERDAM (ANP) - De eerste grote tentoonstelling over Frans Hals (1582/1584-1666) in het Rijksmuseum is vanaf deze vrijdag open voor het publiek. Het Amsterdamse museum heeft 48 werken samengebracht uit het ruim tweehonderd werken tellende oeuvre van de Haarlemse schilder, die bekendstaat om zijn losse manier van schilderen en levendige schilderijen. De tentoonstelling 'Frans Hals' is tot en met 9 juni dit jaar te zien.

Sommige schilderijen zijn afkomstig uit musea die deze werken zelden of nooit uitlenen. Zo komt De lachende cavalier (1624) voor het eerst sinds 1870 terug naar Nederland, vanuit Londen. Het Haarlemse Frans Hals Museum leent verschillende werken uit, waaronder Feestmaal van de officieren van de Sint-Jorisschutterij (1616), dat Haarlem nog niet eerder verliet. "Het is ook fijn om die schilderijen eens anders te zien", zegt conservator Friso Lammertse. "Hier hebben ze iets meer ruimte, je ziet die werken weer heel anders."

Deze tentoonstelling was een langgekoesterde wens van het museum, zegt hoofddirecteur Taco Dibbits. "We hadden al heel lang het idee dat we een tentoonstelling wilden maken over de grote drie van de Nederlandse schilderkunst." Dit zijn Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer en Hals. "Schilders die in precies hetzelfde medium werken, olieverf op doek, maar ze doen er iets totaal anders mee. Rembrandt gaat over menselijkheid, bij Vermeer gaat het over het perfecte moment van geluk waar alles stil en netjes is en bij Hals barst de beweging en geluid van het doek af."

Meer uit Binnenland

Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

34 minuten geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

1 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

2 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

3 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

6 uur geleden