Eerste 'Feyenoord-vlucht' vanaf Rotterdam vertrokken
ROTTERDAM (ANP) - Vanaf de luchthaven Rotterdam The Hague Airport is dinsdagochtend de eerste van zeven chartervluchten vertrokken richting de Albanese hoofdstad Tirana. Woensdag speelt Feyenoord daar tegen AS Roma in de finale van de Conference League.
Dinsdag gaat het vooral om vluchten van het team zelf, maar ook sponsors, familieleden van de spelers en businessclassleden reizen alvast naar Albanië. Het gaat om circa 800 passagiers, inclusief de spelersgroep, aldus een woordvoerder van organisator Uniglobe Two Travel. Het toestel met de selectie en de staf zelf is rond 11.45 uur vertrokken vanaf Rotterdam richting Tirana.
Het echtpaar Jaap en Corrine Reedijk uit 's-Gravendeel is overtuigd van de winst: "Het wordt 3-1." Het stel heeft al meer dan dertig jaar een seizoenkaart en reist, als het even kan, hun club achterna, zoals dit seizoen naar Berlijn, Marseille en Praag. Er was een kans van een op drie om toegangskaarten voor het duel te bemachtigen. Hun kinderen werden uitgeloot: die moeten thuis op de bank de wedstrijd volgen.
Voor de winst
De broers Dennis en Jeroen Klop uit Spijkenisse hebben allebei 1650 euro betaald voor de trip. Maar dat geeft niet, "als we die beker maar hebben". En dat gaat lukken, zeggen de gebroeders. Feyenoord wint, zo stellen ze, altijd als eerste Nederlandse club een internationale beker en dat zou dus ditmaal moeten gebeuren met de eerste cup in de Conference League.
Woensdag, op de dag van de wedstrijd tussen AS Roma en Feyenoord vertrekken nog enkele vluchten richting Tirana, waaronder twee die zijn georganiseerd door de supportersvereniging FSV De Feijenoorder. Vanaf luchthaven Schiphol vertrekt zowel dinsdag als woensdag slechts een directe vlucht.
Veel van de naar schatting 8000 aanwezige supporters reizen overigens met indirecte vluchten via diverse luchthavens of met de auto.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
8 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
12 uur geleden