Eerste 'Feyenoord-vlucht' vanaf Rotterdam vertrokken
ROTTERDAM (ANP) - Vanaf de luchthaven Rotterdam The Hague Airport is dinsdagochtend de eerste van zeven chartervluchten vertrokken richting de Albanese hoofdstad Tirana. Woensdag speelt Feyenoord daar tegen AS Roma in de finale van de Conference League.
Dinsdag gaat het vooral om vluchten van het team zelf, maar ook sponsors, familieleden van de spelers en businessclassleden reizen alvast naar Albaniƫ. Het gaat om circa 800 passagiers, inclusief de spelersgroep, aldus een woordvoerder van organisator Uniglobe Two Travel. Het toestel met de selectie en de staf zelf is rond 11.45 uur vertrokken vanaf Rotterdam richting Tirana.
Het echtpaar Jaap en Corrine Reedijk uit 's-Gravendeel is overtuigd van de winst: "Het wordt 3-1." Het stel heeft al meer dan dertig jaar een seizoenkaart en reist, als het even kan, hun club achterna, zoals dit seizoen naar Berlijn, Marseille en Praag. Er was een kans van een op drie om toegangskaarten voor het duel te bemachtigen. Hun kinderen werden uitgeloot: die moeten thuis op de bank de wedstrijd volgen.
Voor de winst
De broers Dennis en Jeroen Klop uit Spijkenisse hebben allebei 1650 euro betaald voor de trip. Maar dat geeft niet, "als we die beker maar hebben". En dat gaat lukken, zeggen de gebroeders. Feyenoord wint, zo stellen ze, altijd als eerste Nederlandse club een internationale beker en dat zou dus ditmaal moeten gebeuren met de eerste cup in de Conference League.
Woensdag, op de dag van de wedstrijd tussen AS Roma en Feyenoord vertrekken nog enkele vluchten richting Tirana, waaronder twee die zijn georganiseerd door de supportersvereniging FSV De Feijenoorder. Vanaf luchthaven Schiphol vertrekt zowel dinsdag als woensdag slechts een directe vlucht.
Veel van de naar schatting 8000 aanwezige supporters reizen overigens met indirecte vluchten via diverse luchthavens of met de auto.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
7 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
10 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
19 uur geleden