Eerste felicitaties voor gekroonde Charles en Camilla
LONDEN (ANP) - Koning Charles en koningin Camilla hebben vanwege hun kroning de eerste felicitaties vanuit het buitenland ontvangen. Zo heeft onder anderen de Amerikaanse president Joe Biden, die zich in Londen laat vertegenwoordigen door zijn vrouw Jill, via Twitter zijn felicitaties overgebracht.
"De blijvende vriendschap tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk is een bron van kracht voor ons beider bevolkingen", laat Biden weten. "Ik ben er trots op dat de first lady de VS bij deze historische gelegenheid vertegenwoordigen." Er heeft nog nooit een Amerikaanse president de kroning van een Britse monarch bijgewoond.
De Amerikaanse oud-president Donald Trump wenste de Britse koning en koningin "veel geluk en de beste wensen" op zijn eigen sociale mediaplatform Truth Social. "Jullie zijn twee heel speciale mensen. Moge uw heerschappij lang en glorieus zijn".
Von der Leyen
Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, noemde de kroning op Twitter "een bewijs van de blijvende kracht van de Britse monarchie" en "een symbool van stabiliteit en continuïteit". Von der Leyen was zelf aanwezig bij de plechtigheid in Westminster Abbey.
Ook de Noorse koning Harald heeft zijn felicitaties gestuurd. "Ter gelegenheid van uw kroning wil ik Uwe Majesteiten mijn oprechte felicitaties en beste wensen voor uzelf en uw gezin overbrengen. Ook wil ik mijn wens uitspreken voor het welzijn en de welvaart van de inwoners van het Verenigd Koninkrijk en het Gemenebest."
Chinese afvaardiging
De Chinese president Xi Jinping heeft vicepresident Han Zheng naar Londen gestuurd. Nog voordat de kroningen hadden plaatsgevonden, deelden Chinese staatsmedia een felicitatiebericht van Xi waarin de president verklaarde meer te willen samenwerken met het VK en dat de twee landen zich samen zouden moeten inzetten voor vrede en samenwerking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door de politieke impasse over de Amerikaanse staatsbegroting, die overheidsuitgaven met de 'shutdown' lamlegt, gaat de regering voedselhulp aan armen deels betalen uit een fonds dat voor natuurrampen en andere calamiteiten is bestemd. Maar het Aanvullend Voedselhulpprogramma (SNAP) wordt over de maand november door de financieringsproblemen met de helft gekort, melden media.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Spanje geprezen om zijn inzet voor de NAVO. Dat zei de Spaanse minister van Defensie Margarita Robles Fernández. Eerder zinspeelde de Amerikaanse president Donald Trump nog op een royement van Spanje uit het militaire bondgenootschap, omdat het land volgens hem te weinig zou uitgeven aan defensie.
3 uur geledenOJAI (ANP) - De Amerikaanse actrice Diane Ladd is overleden. Ze stierf maandag op 89-jarige leeftijd in haar woning in Ojai, melden Amerikaanse media. Ladd werd drie keer genomineerd voor een Oscar en was de moeder van actrice Laura Dern.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump zet druk op Israël om buitenlandse journalisten toe te laten tot Gaza. Dat schrijft The Times of Israel op basis van twee hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen. Volgens het Israëlische medium heeft Washington Israël opnieuw opgeroepen media toe te laten. Ook heeft het onderwerp voor Washington "geen topprioriteit", aldus The Times of Israel.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Syrische asielzoekers in Duitsland moeten terugkeren naar hun land van herkomst nu de oorlog daar voorbij is. Dat stelt bondskanselier Friedrich Merz tijdens een bezoek aan de Noord-Duitse stad Husum. "Wie weigert naar zijn land terug te keren, kan natuurlijk uitgezet worden", aldus Merz.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bijna de helft van de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) reed in oktober niet op tijd. Dat meldt de Süddeutsche Zeitung en is bevestigd aan het Duitse persbureau DPA. Daarmee bereikt het staatsbedrijf een dieptepunt: waar het in september nog in 55,3 procent van de gevallen op tijd reed, ging het in oktober om 51,5 procent van de treinen.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne gaat dit jaar kantoren openen voor wapenexport en gezamenlijke wapenproductie in Berlijn en Kopenhagen, zei president Volodymyr Zelensky maandag. Hij vertelde verslaggevers dat Oekraïne onder meer zeedrones en artilleriesystemen kan exporteren.
6 uur geleden