Eerste fase restauratie Notre-Dame in Parijs is afgerond
PARIJS (ANP/BELGA) - De eerste fase van de restauratiewerkzaamheden aan de kathedraal van de Notre-Dame in Parijs is afgerond. Dat hebben de verantwoordelijke autoriteiten zaterdag gemeld. Volgens hen loopt de operatie netjes op schema.
In de eerste fase zijn onder meer de steigers ontmanteld, het grote orgel verwijderd en de steunberen verstevigd. Zo is alles veilig gemaakt voor als het echte restauratiewerk begint. Dat zal nog deze winter zijn. Begonnen wordt met een grondige schoonmaak van de vloeren en binnenmuren.
De Notre-Dame werd in 2019 getroffen door een grote brand. De beelden daarvan gingen de hele wereld over. President Emmanuel Macron heeft beloofd dat de kathedraal in vijf jaar tijd weer zal zijn opgeknapt. Degene die de restauratie leidt, generaal Jean-Louis Georgelin, gaat ervan uit dat de Notre-Dame in 2024 weer open zal zijn voor het publiek, al zal er dan nog wel worden gewerkt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
6 uur geleden