Eerste Europese titel schaatsster Wüst op 1500 m
HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst heeft voor de eerste keer in haar glanzende schaatsloopbaan de Europese titel op de 1500 meter veroverd. De olympisch en wereldkampioene op deze afstand zegevierde in Heerenveen in een tijd van 1.54,88. De Russin Jevgeniia Lalenkova pakte zilver met een tijd van 1.55,22. Haar landgenote Jekaterina Sjichova eindigde als derde in 1.55,31.
Melissa Wijfje belandde met een tijd van van 1.55,42 op de vierde plek. Joy Beune reed de zevende tijd (1.56,41).
Lotte van Beek kon in Thialf haar Europese titel, die ze twee jaar geleden verrassend veroverde in Kolomna, niet verdedigen. Ze wist zich bij de NK afstanden eind vorige maand in Heerenveen niet te plaatsen (dertiende).
Titel afstaan
Wüst ontbrak in januari 2018 bij de eerste editie van de EK afstanden in Rusland. Ze vond het toernooi destijds niet passen in haar voorbereiding op de Winterspelen van Pyeongchang 2018. In Zuid-Korea won de Brabantse olympisch goud op de 1500 meter.
Wüst moest eind vorige maand bij de NK afstanden haar Nederlandse titel op de schaatsmijl afstaan aan Wijfje. Het verschil tussen de twee rijdsters was miniem: 0,04 seconde. Volgens Wüst was haar onverwachte nederlaag op haar favoriete afstand het gevolg van wat concentratieproblemen. Tijdens de feestdagen kwam het gemis van haar in januari 2019 overleden vriendin en oud-schaatsster Paulien van Deutekom nog eens hard aan.
Wüst schreef eerder dit seizoen in het wereldbekercircuit al twee van de drie races op de 1500 meter op haar naam.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
9 uur geleden