Eerste Europese testvluchten met Boeing 737 MAX aanstaande
VANCOUVER (ANP/BELGA) - Het Europese luchtvaartagentschap EASA zal begin september in Canada testvluchten met de aangepaste Boeing 737 MAX uitvoeren. Dit type vliegtuig staat om veiligheidsredenen sinds maart 2019 wereldwijd aan de grond, na twee crashes in korte tijd waarbij in totaal 346 doden vielen.
Volgens de EASA heeft Boeing nog wel wat werk te verzetten alvorens de toestellen weer in gebruik kunnen worden genomen. Maar de aanpassingen die zijn gedaan zijn volgens de autoriteit voldoende om weer testvluchten te maken.
Begin september zullen er in Londen simulatortests plaatsvinden. Een week later wil EASA testvluchten uitvoeren in Canada. De tests zijn nodig om het nieuwe design van het vliegtuig Europees te kunnen goedkeuren. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA voerde bijna twee maanden geleden ook al testvluchten uit.
Problemen met besturingssysteem
De 737 MAX was het best verkopende vliegtuig van Boeing, totdat eind 2018 en begin 2019 twee toestellen kort na elkaar crashten. Dit kwam door problemen met het besturingssysteem.
Volgens waarnemers heeft Boeing zeker tot oktober nodig om alle benodigde vergunningen te verkrijgen om de 737 MAX-vliegtuigen weer de lucht in te sturen. Daarnaast moeten de toestellen nog klaargemaakt worden en moeten de piloten een opleiding krijgen. Zodoende kan het nog weken, zo niet maanden duren, voordat de vliegtuigen daadwerkelijk weer passagiers gaan vervoeren.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met een importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Ook stemden ze in met het stopzetten van de import van al het Russische gas via pijpleidingen per 30 september 2027.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV daagt Albert Heijn voor de rechter vanwege de omgang met een uitzendkracht. De vakbond beschuldigt de supermarktketen ervan de Poolse uitzendkracht te hebben tegengewerkt omdat hij meedeed aan een staking in een distributiecentrum in Pijnacker. Uiteindelijk zou hij daar zijn werk hebben verloren vanwege zijn rol bij de vakbond.
3 uur geleden