Eerste Europese gevallen coronavirus in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - Het besmettelijke coronavirus is ook in Frankrijk opgedoken. De Franse minister Agnès Buzyn van Volksgezondheid heeft dat vrijdagavond bekendgemaakt.
Er zijn twee gevallen van besmetting vastgesteld: een patiënt in de hoofdstad Parijs en een in de zuidwestelijke stad Bordeaux. Het zijn voor zover bekend de eerste gevallen in Europa.
Beiden zijn opgenomen in het ziekenhuis. De 48-jarige patiënt in Bordeaux was onlangs in de Chinese stad Wuhan, waar de eerste besmettingen van het virus zijn ontdekt. Ook de patiënt in Parijs is in China geweest.
Grote kans op meer besmettingen
Volgens Buzyn is de kans groot dat er meer besmettingen in het land opduiken. "We zullen er alles aan doen om deze epidemie te bedwingen", aldus de minister tijdens een persconferentie. Maar volgens haar is het onmogelijk om in deze tijd de grenzen te sluiten.
Het virus heeft in China 26 levens geëist. Ongeveer negenhonderd mensen zijn besmet geraakt, voornamelijk in China, maar ook in Japan, Singapore, Zuid-Korea, Taiwan, Thailand, de Verenigde Staten, Vietnam en nu dus ook Frankrijk.
Reisadvies
In het Verenigd Koninkrijk zijn meerdere mensen onderzocht op het virus, maar artsen hebben bij niemand de ziekte vastgesteld. In Nederland zijn vooralsnog geen mensen met symptomen van het virus bekend. Wel houden de gezondheidsautoriteiten de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten.
Het Nederlandse reisadvies voor de regio Hubei, waarin de stad Wuhan ligt, is aangescherpt. Er wordt geadviseerd om alleen naar deze provincie te reizen indien noodzakelijk. Het auto-, trein- en vliegverkeer in de stad is stilgelegd. Meerdere Chinese steden zijn van de wereld afgesloten, om zo verspreiding tegen te gaan. Vrijdag werd ook bekend dat Chinese reisbureaus geen binnen- en buitenlandse reispakketten meer mogen verkopen. Ook is een deel van de Chinese Muur afgesloten.
De Wereldgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties (WHO) vond het donderdag nog te vroeg om de uitbraak uit te roepen tot internationale noodsituatie.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.
32 minuten geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
4 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
5 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
5 uur geleden