Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

AL HENAKIYAH (ANP) - De Spanjaard Lorenzo Santolino heeft de derde etappe in de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. Het was zijn eerste zege in de woestijnrally. De rijder uit het fabrieksteam van Sherco was in de 327 kilometer lange proef van Bisha naar Al Henakiyah in Saudi-Arabië 1.21 minuut sneller dan de Zuid-Afrikaan Bradley Cox (KTM). De derde plaats was voor de Amerikaan Ricky Brabec (Honda) met een achterstand van 4.01.

Cox duikelde naderhand van het podium omdat hij zes minuten tijdstraf kreeg voor te hard rijden op een gedeelte waar een maximumsnelheid gold. Brabec schoof daardoor op naar de tweede plaats en de Amerikaan Skyler Howes (Honda) kreeg de derde plaats toebedeeld.

De Australiër Daniel Sanders, winnaar van de proloog en de eerste twee etappes, eindigde als veertiende in de wedstrijdcategorie bij de motoren en verspeelde een kwartier op Santolino. Hij behield wel de leiding in het algemeen klassement, maar zag naaste belager Howes dichterbij komen in tijd. Het verschil is nog 1.57 in het voordeel van Sanders.

De Zuid-Afrikaan Saood Variawa won de klassementsproef bij de auto's. De 19-jarige Toyota-coureur is de jongste etappewinnaar ooit bij de auto's in de Dakar Rally. Hij was net wat sneller dan de Fransman Guerlain Chicherit (Mini). De Amerikaan Seth Quintero (Toyota) eindigde als derde. De Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) deed niet mee voor ritwinst, maar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft 7.17 voorsprong op zijn eerste achtervolger, vijfvoudig winnaar Nasser Al-Attiyah uit Qatar.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

4 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

5 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

8 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

9 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

9 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

10 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

10 uur geleden