Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

AL HENAKIYAH (ANP) - De Spanjaard Lorenzo Santolino heeft de derde etappe in de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. Het was zijn eerste zege in de woestijnrally. De rijder uit het fabrieksteam van Sherco was in de 327 kilometer lange proef van Bisha naar Al Henakiyah in Saudi-Arabië 1.21 minuut sneller dan de Zuid-Afrikaan Bradley Cox (KTM). De derde plaats was voor de Amerikaan Ricky Brabec (Honda) met een achterstand van 4.01.

Cox duikelde naderhand van het podium omdat hij zes minuten tijdstraf kreeg voor te hard rijden op een gedeelte waar een maximumsnelheid gold. Brabec schoof daardoor op naar de tweede plaats en de Amerikaan Skyler Howes (Honda) kreeg de derde plaats toebedeeld.

De Australiër Daniel Sanders, winnaar van de proloog en de eerste twee etappes, eindigde als veertiende in de wedstrijdcategorie bij de motoren en verspeelde een kwartier op Santolino. Hij behield wel de leiding in het algemeen klassement, maar zag naaste belager Howes dichterbij komen in tijd. Het verschil is nog 1.57 in het voordeel van Sanders.

De Zuid-Afrikaan Saood Variawa won de klassementsproef bij de auto's. De 19-jarige Toyota-coureur is de jongste etappewinnaar ooit bij de auto's in de Dakar Rally. Hij was net wat sneller dan de Fransman Guerlain Chicherit (Mini). De Amerikaan Seth Quintero (Toyota) eindigde als derde. De Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) deed niet mee voor ritwinst, maar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft 7.17 voorsprong op zijn eerste achtervolger, vijfvoudig winnaar Nasser Al-Attiyah uit Qatar.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

10 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

15 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

16 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden