Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

Eerste etappezege Spaanse motorrijder Santolino in Dakar Rally

AL HENAKIYAH (ANP) - De Spanjaard Lorenzo Santolino heeft de derde etappe in de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. Het was zijn eerste zege in de woestijnrally. De rijder uit het fabrieksteam van Sherco was in de 327 kilometer lange proef van Bisha naar Al Henakiyah in Saudi-Arabië 1.21 minuut sneller dan de Zuid-Afrikaan Bradley Cox (KTM). De derde plaats was voor de Amerikaan Ricky Brabec (Honda) met een achterstand van 4.01.

Cox duikelde naderhand van het podium omdat hij zes minuten tijdstraf kreeg voor te hard rijden op een gedeelte waar een maximumsnelheid gold. Brabec schoof daardoor op naar de tweede plaats en de Amerikaan Skyler Howes (Honda) kreeg de derde plaats toebedeeld.

De Australiër Daniel Sanders, winnaar van de proloog en de eerste twee etappes, eindigde als veertiende in de wedstrijdcategorie bij de motoren en verspeelde een kwartier op Santolino. Hij behield wel de leiding in het algemeen klassement, maar zag naaste belager Howes dichterbij komen in tijd. Het verschil is nog 1.57 in het voordeel van Sanders.

De Zuid-Afrikaan Saood Variawa won de klassementsproef bij de auto's. De 19-jarige Toyota-coureur is de jongste etappewinnaar ooit bij de auto's in de Dakar Rally. Hij was net wat sneller dan de Fransman Guerlain Chicherit (Mini). De Amerikaan Seth Quintero (Toyota) eindigde als derde. De Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) deed niet mee voor ritwinst, maar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft 7.17 voorsprong op zijn eerste achtervolger, vijfvoudig winnaar Nasser Al-Attiyah uit Qatar.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

4 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

4 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

4 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

6 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

6 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

7 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

8 uur geleden