Eerste en laatste tv-duel De Jonge en Omtzigt om leiding CDA
DEN HAAG (ANP) - De twee overgebleven kandidaten voor het lijsttrekkerschap van het CDA nemen het maandagavond tegen elkaar op in een televisiedebat. Het is de eerste en meteen ook de laatste keer dat vicepremier Hugo de Jonge en Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt tegenover elkaar staan.
De Jonge kreeg de zegen van veel CDA-kopstukken en leek het lijsttrekkerschap nauwelijks te kunnen ontgaan, maar krijgt inmiddels onverwacht veel weerwerk van Omtzigt. Die mengde zich pas op de valreep in de strijd, nadat minister van Financiƫn Wopke Hoekstra had bedankt voor de eer. Mocht Omtzigt winnen, dan wil hij Hoekstra naar voren schuiven als boegbeeld in het kabinet. Die liet weten daar wel voor in te zijn.
Het is wel de vraag hoeveel stemmen er tijdens hun debat in talkshow Op1 voor Omtzigt en De Jonge nog te winnen zijn. De digitale stembus sluit dinsdagmiddag om 12.00 uur. Het leeuwendeel van de CDA'ers die zijn stem wil uitbrengen, heeft dat waarschijnlijk al gedaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
49 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden