Eerste en laatste tv-duel De Jonge en Omtzigt om leiding CDA
DEN HAAG (ANP) - De twee overgebleven kandidaten voor het lijsttrekkerschap van het CDA nemen het maandagavond tegen elkaar op in een televisiedebat. Het is de eerste en meteen ook de laatste keer dat vicepremier Hugo de Jonge en Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt tegenover elkaar staan.
De Jonge kreeg de zegen van veel CDA-kopstukken en leek het lijsttrekkerschap nauwelijks te kunnen ontgaan, maar krijgt inmiddels onverwacht veel weerwerk van Omtzigt. Die mengde zich pas op de valreep in de strijd, nadat minister van Financiën Wopke Hoekstra had bedankt voor de eer. Mocht Omtzigt winnen, dan wil hij Hoekstra naar voren schuiven als boegbeeld in het kabinet. Die liet weten daar wel voor in te zijn.
Het is wel de vraag hoeveel stemmen er tijdens hun debat in talkshow Op1 voor Omtzigt en De Jonge nog te winnen zijn. De digitale stembus sluit dinsdagmiddag om 12.00 uur. Het leeuwendeel van de CDA'ers die zijn stem wil uitbrengen, heeft dat waarschijnlijk al gedaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
3 uur geleden