Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste eikenprocessierupsen krijgen brandharen

Eerste eikenprocessierupsen krijgen brandharen

AMSTERDAM (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen krijgen nu brandharen en die kunnen bij mensen die ermee in contact komen voor ernstige klachten zorgen. Dat meldt de website Nature Today maandag. Rond 20 mei zullen de eerste karakteristieke nesten zichtbaar worden. "Maar de overlast wordt vooral in juni verwacht. Het is nog niet duidelijk hoe groot het aantal eikenprocessierupsen is."

De eikenprocessierups veroorzaakte vorige zomer veel overlast. Om die reden werd op verzoek van de rijksoverheid een kennisplatform opgericht, waarin allerlei deskundigen op tal van gebieden (gezondheid, bestrijding) informatie verzamelen en weer delen. Dat moet overheden, waterschappen, terreinbeheerders en bedrijven helpen in de strijd tegen de eikenprocessierups.

In het hele land zijn maatregelen genomen in de hoop de overlast komende zomer binnen de perken te houden. Veel gemeenten hebben deze winter zelf nestkastjes opgehangen en die ook gratis uitgedeeld, om zoveel mogelijk vogels te lokken die de rupsen opeten.

Meer uit Binnenland

Veiligheid Hardenbergerbrug niet te garanderen, A28 blijft dicht

NIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.

1 uur geleden
Politie vindt opnieuw vuurwapens tijdens zoekacties in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.

1 uur geleden
Agent die vrouw in Utrecht trapte, wordt niet vervolgd

UTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.

4 uur geleden
TLN: dichte Hardenbergerbrug kost transportsector miljoen per dag

NIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.

4 uur geleden
Westerwolde wil dat overheid opvang regelt na vertrek Migreat

SELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.

4 uur geleden
Moeder in zaak rond dood 12-jarige zoon in Eerbeek langer vast

EERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.

5 uur geleden
Hardenbergerbrug (A28) bij Nijkerk nog zeker 48 uur dicht

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug bij Nijkerk waar de A28 overheen loopt, blijft nog zeker 48 uur in beide richtingen afgesloten. Dat meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat kan de informatie nog niet bevestigen.

5 uur geleden