Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Duitse handelstekort sinds 1991 na daling export

Eerste Duitse handelstekort sinds 1991 na daling export

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft in mei voor het eerst sinds 1991 een handelstekort in een maand laten zien, na een onverwachte daling van de export. De uitvoer van de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste Europese handelspartner van Nederland kampte met problemen in de toeleveringsketen door de oorlog in Oekraïne en de coronamaatregelen in China.

De export nam in mei met 0,5 procent af ten opzichte van een maand eerder, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. Economen hadden vooraf gerekend op een stijging met 0,7 procent. De Duitse import liet daarentegen een sterker dan verwachte toename van 2,7 procent zien.

De handelsbalans van Duitsland, ofwel het verschil tussen de export en import, verslechterde daardoor tot een tekort van 1 miljard euro. Dit komt mede doordat Duitsland meer energie moet importeren tegen hogere prijzen als gevolg van de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland.

Ten opzichte van mei vorig jaar steeg de export met 11,7 procent en nam de import met 27,8 procent toe. De export naar Rusland steeg in mei met ruim 29 procent ten opzichte van april. Op jaarbasis kelderde de Duitse uitvoer naar het land met bijna 55 procent. De Duitse invoer van Russische goederen daalde 9,8 procent ten opzichte van april.

Meer uit Financieel

CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

3 uur geleden
NVM: stroomaansluiting steeds bepalender voor waarde bedrijfspand

UTRECHT (ANP) - Bedrijfspanden met voldoende stroomcapaciteit stijgen in waarde, stelt NVM Business. De wachtlijst voor een nieuwe of verzwaarde stroomaansluiting is de afgelopen jaren gegroeid. Hoe aantrekkelijk een pand voor een bedrijf is, wordt volgens de makelaarsvereniging steeds vaker bepaald door de beschikbaarheid van stroom in plaats van door locatie, bereikbaarheid of huurprijs. Panden zonder ruimte op het net worden moeilijker verhuurd of verkocht.

3 uur geleden
CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

4 uur geleden
Wall Street scherp omlaag door vrees voor renteverhoging

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen woensdag in de laatste handelsuren scherp omlaag door onzekerheid onder beleggers over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Uit nieuwe ramingen van de Fed blijkt dat meerdere beleidsmakers later dit jaar een renteverhoging verwachten door groeiende zorgen over hardnekkige inflatie.

5 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit heeft hoogste prioriteit

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve, Kevin Warsh, heeft woensdag beloofd dat de centrale bank prijsstabiliteit zal herstellen. Hij deed die uitspraak tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij de leiding van de Fed heeft overgenomen.

7 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente weer ongemoeid

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse centrale bank heeft de rente in de Verenigde Staten woensdag onveranderd gelaten, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Het is het eerste rentebesluit van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh.

7 uur geleden
AEX scherpt recordstand aan, vooral chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.

9 uur geleden