Eerste duel in NBA zonder publiek vanwege coronavirus
SAN FRANCISCO (ANP) - Het basketbalduel in de Amerikaanse profcompetitie NBA tussen Golden State Warriors en Brooklyn Nets vindt donderdag in San Francisco zonder publiek plaats. Het besluit volgde op een maatregel van het stadsbestuur, dat voor de komende twee weken een verbod uitvaardigde op evenementen met meer dan 1000 bezoekers. Daarmee willen de lokale autoriteiten de verspreiding van het nieuwe coronavirus zo veel mogelijk tegengaan. Het is de eerste keer dat om die reden een duel in de NBA achter gesloten deuren wordt afgewerkt.
Sterspeler LeBron James van Los Angeles Lakers toonde zich eind vorige week nog een groot tegenstander van het spelen van duels zonder fans op de tribunes. "Wedstrijden achter gesloten deuren? Onmogelijk. Als het stadion leeg blijft, speel ik niet."
Inmiddels is hij op zijn woorden teruggekomen. "We zullen moeten luisteren naar de mensen die er verstand van hebben", erkende James. "Natuurlijk zal ik teleurgesteld zijn als ik moet spelen zonder publiek. Maar als dat voor iedereen de beste en veiligste maatregel is, dan moeten we dat accepteren."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
23 uur geleden