Eerste duel in NBA zonder publiek vanwege coronavirus
SAN FRANCISCO (ANP) - Het basketbalduel in de Amerikaanse profcompetitie NBA tussen Golden State Warriors en Brooklyn Nets vindt donderdag in San Francisco zonder publiek plaats. Het besluit volgde op een maatregel van het stadsbestuur, dat voor de komende twee weken een verbod uitvaardigde op evenementen met meer dan 1000 bezoekers. Daarmee willen de lokale autoriteiten de verspreiding van het nieuwe coronavirus zo veel mogelijk tegengaan. Het is de eerste keer dat om die reden een duel in de NBA achter gesloten deuren wordt afgewerkt.
Sterspeler LeBron James van Los Angeles Lakers toonde zich eind vorige week nog een groot tegenstander van het spelen van duels zonder fans op de tribunes. "Wedstrijden achter gesloten deuren? Onmogelijk. Als het stadion leeg blijft, speel ik niet."
Inmiddels is hij op zijn woorden teruggekomen. "We zullen moeten luisteren naar de mensen die er verstand van hebben", erkende James. "Natuurlijk zal ik teleurgesteld zijn als ik moet spelen zonder publiek. Maar als dat voor iedereen de beste en veiligste maatregel is, dan moeten we dat accepteren."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geleden