Eerste duel handbalsters dag uitgesteld na positieve test Servië
KOLDING (ANP) - De eerste wedstrijd van de Nederlandse handbalsters op het EK in Denemarken is met een dag uitgesteld naar zaterdag. Dat heeft te maken met een positieve coronatest bij een van de speelsters van tegenstander Servië.
Het duel met Servië zou vrijdagavond om 20.30 uur in Kolding worden gespeeld. De wedstrijd begint nu zaterdag om 20.30 uur.
De betrokken speelster is direct in quarantaine gegaan. Alle andere tests bleken negatief. De speelsters worden vrijdag opnieuw getest.
Moeizame voorbereiding
Een dag na het duel met Servië is Kroatië al de tegenstander. Dinsdag treft Oranje Hongarije. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade kende al een moeizame voorbereiding op de eindronde. Vanwege de coronapandemie kon er geen oefeninterland worden gespeeld. De voorbereiding vond besloten plaats op Papendal.
Oranje, regerend wereldkampioen, pakte twee jaar geleden brons op het EK en werd vier jaar geleden tweede.
De organisatie komt nog met meer informatie over de verplaatsing van het duel.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.
48 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
5 uur geleden