Eerste duel handbalsters dag uitgesteld na positieve test Servië
KOLDING (ANP) - De eerste wedstrijd van de Nederlandse handbalsters op het EK in Denemarken is met een dag uitgesteld naar zaterdag. Dat heeft te maken met een positieve coronatest bij een van de speelsters van tegenstander Servië.
Het duel met Servië zou vrijdagavond om 20.30 uur in Kolding worden gespeeld. De wedstrijd begint nu zaterdag om 20.30 uur.
De betrokken speelster is direct in quarantaine gegaan. Alle andere tests bleken negatief. De speelsters worden vrijdag opnieuw getest.
Moeizame voorbereiding
Een dag na het duel met Servië is Kroatië al de tegenstander. Dinsdag treft Oranje Hongarije. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade kende al een moeizame voorbereiding op de eindronde. Vanwege de coronapandemie kon er geen oefeninterland worden gespeeld. De voorbereiding vond besloten plaats op Papendal.
Oranje, regerend wereldkampioen, pakte twee jaar geleden brons op het EK en werd vier jaar geleden tweede.
De organisatie komt nog met meer informatie over de verplaatsing van het duel.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
43 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben zich op de EK atletiek in Birmingham met overtuiging geplaatst voor de finale. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa snelden in hun serie naar de tweede plaats in een tijd van 38,82 seconden. Groot-Brittannië was sneller: 38,29. De eerste drie in de heat plaatsten zich voor de finale op zaterdagavond.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.
5 uur geledenPAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.
6 uur geleden