Eerste doelpunt Dessers in Nigeriaans elftal
DALLAS (ANP) - Cyriel Dessers heeft zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg van Nigeria gemaakt. De spits van Feyenoord tekende in de oefeninterland in het Amerikaanse Dallas tegen Mexico kort na rust voor de gelijkmaker. Via een eigen doelpunt van verdediger William Troost-Ekong, geboren in Haarlem, ging Nigeria alsnog onderuit: 2-1. Bij Mexico vielen Edson Álvarez (Ajax) en Érick Gutiérrez (PSV) tijdens de tweede helft in.
Dessers verloor woensdag met Feyenoord in de Albanese hoofdstad Tirana de finale van de Conference League tegen AS Roma (1-0). De huurling van Racing Genk werd met tien doelpunten wel topscorer van het nieuwe Europese bekertoernooi. Feyenoord hoopt de geboren Belg te kunnen overnemen van Genk, dat 4 miljoen euro voor de 27-jarige spits wil hebben.
Dessers moest na de verloren finale in Tirana meteen door naar de Verenigde Staten, om aan te sluiten bij het Nigeriaanse elftal. De 'Super Eagles' van de nieuwe bondscoach José Peseiro spelen donderdag op Amerikaanse bodem ook een oefeninterland tegen Ecuador, één van de tegenstanders van Oranje op het WK eind dit jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
5 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
6 uur geleden