Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste doden gemeld na dagenlange watersnood in Australië

Eerste doden gemeld na dagenlange watersnood in Australië

CANBERRA (ANP/DPA/AFP) - De watersnood in Australië heeft het leven gekost aan zeker twee personen. Het gaat voor zover bekend om de eerste slachtoffers van het natuurgeweld in deelstaat New South Wales. Premier Gladys Berejiklian van dat gebied had eerder op de dag nog gezegd dat het een "gewoon een wonder is" dat nog geen doden waren gevallen.

Een van de slachtoffers kwam volgens de autoriteiten bij Sydney met zijn auto vast te zitten in het water. Hij belde het alarmnummer en vertelde dat zijn wagen "aan het zinken was", bericht de krant Sydney Morning Herald. Het slachtoffer bleef daarna 44 minuten aan de lijn tot het "contact verloren ging". Duikers vonden het lichaam later terug. Het tweede slachtoffer is aangetroffen in een auto die in Queensland in het water was beland.

Australië is dagenlang geteisterd door zware regenval. Dat leidde op sommige plaatsen tot de ernstigste overstromingen in tientallen jaren. Zo'n 24.000 inwoners van New South Wales kregen opdracht te evacueren en zeker 950 mensen moesten worden gered. Daar zijn helikopters, boten en waterscooters voor ingezet.

Big Wet

Het noodweer kreeg in Australië de naam 'Big Wet' (Grote Nattigheid) en zou eindelijk achter de rug zijn. Inwoners van New South Wales zagen woensdag weer een blauwe lucht, maar mensen in zwaar getroffen gebieden zitten nog steeds in de problemen. Bruggen zijn weggespoeld, wegen geblokkeerd en duizenden huizen zijn beschadigd door het water.

Sommige gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld en dat heeft geleid tot tekorten aan levensmiddelen. Een vrouw vertelde omroep ABC dat in Wheeny Creek niets meer is te krijgen. "Alle winkels zijn gewoon leeggehaald, het is verschrikkelijk", zei ze. "We zijn aangewezen op spaghetti en noedels. Ik heb de kinderen op rantsoen gezet zodat we genoeg hebben."

Meer uit Buitenland

Meer dan 500.000 mensen zonder stroom tijdens winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.

36 minuten geleden
Grote drukte in dierentuin Japan voor afscheid panda's

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.

1 uur geleden
Time: mogelijk 30.000 doden in twee dagen tijd bij protesten Iran

TEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.

1 uur geleden
Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

2 uur geleden
Nog eens duizenden vluchten geannuleerd door winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.

5 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

9 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

10 uur geleden