Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste doden gemeld na dagenlange watersnood in Australië

Eerste doden gemeld na dagenlange watersnood in Australië

CANBERRA (ANP/DPA/AFP) - De watersnood in Australië heeft het leven gekost aan zeker twee personen. Het gaat voor zover bekend om de eerste slachtoffers van het natuurgeweld in deelstaat New South Wales. Premier Gladys Berejiklian van dat gebied had eerder op de dag nog gezegd dat het een "gewoon een wonder is" dat nog geen doden waren gevallen.

Een van de slachtoffers kwam volgens de autoriteiten bij Sydney met zijn auto vast te zitten in het water. Hij belde het alarmnummer en vertelde dat zijn wagen "aan het zinken was", bericht de krant Sydney Morning Herald. Het slachtoffer bleef daarna 44 minuten aan de lijn tot het "contact verloren ging". Duikers vonden het lichaam later terug. Het tweede slachtoffer is aangetroffen in een auto die in Queensland in het water was beland.

Australië is dagenlang geteisterd door zware regenval. Dat leidde op sommige plaatsen tot de ernstigste overstromingen in tientallen jaren. Zo'n 24.000 inwoners van New South Wales kregen opdracht te evacueren en zeker 950 mensen moesten worden gered. Daar zijn helikopters, boten en waterscooters voor ingezet.

Big Wet

Het noodweer kreeg in Australië de naam 'Big Wet' (Grote Nattigheid) en zou eindelijk achter de rug zijn. Inwoners van New South Wales zagen woensdag weer een blauwe lucht, maar mensen in zwaar getroffen gebieden zitten nog steeds in de problemen. Bruggen zijn weggespoeld, wegen geblokkeerd en duizenden huizen zijn beschadigd door het water.

Sommige gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld en dat heeft geleid tot tekorten aan levensmiddelen. Een vrouw vertelde omroep ABC dat in Wheeny Creek niets meer is te krijgen. "Alle winkels zijn gewoon leeggehaald, het is verschrikkelijk", zei ze. "We zijn aangewezen op spaghetti en noedels. Ik heb de kinderen op rantsoen gezet zodat we genoeg hebben."

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

1 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden