Eerste doden gemeld na dagenlange watersnood in Australië
CANBERRA (ANP/DPA/AFP) - De watersnood in Australië heeft het leven gekost aan zeker twee personen. Het gaat voor zover bekend om de eerste slachtoffers van het natuurgeweld in deelstaat New South Wales. Premier Gladys Berejiklian van dat gebied had eerder op de dag nog gezegd dat het een "gewoon een wonder is" dat nog geen doden waren gevallen.
Een van de slachtoffers kwam volgens de autoriteiten bij Sydney met zijn auto vast te zitten in het water. Hij belde het alarmnummer en vertelde dat zijn wagen "aan het zinken was", bericht de krant Sydney Morning Herald. Het slachtoffer bleef daarna 44 minuten aan de lijn tot het "contact verloren ging". Duikers vonden het lichaam later terug. Het tweede slachtoffer is aangetroffen in een auto die in Queensland in het water was beland.
Australië is dagenlang geteisterd door zware regenval. Dat leidde op sommige plaatsen tot de ernstigste overstromingen in tientallen jaren. Zo'n 24.000 inwoners van New South Wales kregen opdracht te evacueren en zeker 950 mensen moesten worden gered. Daar zijn helikopters, boten en waterscooters voor ingezet.
Big Wet
Het noodweer kreeg in Australië de naam 'Big Wet' (Grote Nattigheid) en zou eindelijk achter de rug zijn. Inwoners van New South Wales zagen woensdag weer een blauwe lucht, maar mensen in zwaar getroffen gebieden zitten nog steeds in de problemen. Bruggen zijn weggespoeld, wegen geblokkeerd en duizenden huizen zijn beschadigd door het water.
Sommige gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld en dat heeft geleid tot tekorten aan levensmiddelen. Een vrouw vertelde omroep ABC dat in Wheeny Creek niets meer is te krijgen. "Alle winkels zijn gewoon leeggehaald, het is verschrikkelijk", zei ze. "We zijn aangewezen op spaghetti en noedels. Ik heb de kinderen op rantsoen gezet zodat we genoeg hebben."
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
27 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
2 uur geleden